Evelin Ilves saab enda nimega firmalt tasuta uisutrikoosid

06. november 2008, 07:28

Eesti esileedi Evelin Ilves ei pea muret
tundma spordivarustuse ostmise pärast, sest saab rulluisutrikood tootjafirmalt
tasuta. Presidendi kantselei eetikaküsimust selles ei näe.

Rulluisutamise patroon Evelin Ilves on ala propageerija ja tõenäoliselt ka parima reklaamina poseerinud spordivarustuses, mida tavainimene veel poodidest osta ei saa ning mille esileedile on valmistajafirma kinkinud.

"Koostöös Ilves-Extraga on ta (Evelin Ilves - toim) testinud uisutrikood, mis peaks minema 2009. aastal tootmisse. Testitavad riided on testijatele tasuta," kinnitas presidendi kantselei.

Trikoo koos ülesandega
Kui Äripäev soovis Evelin Ilvese kommentaari, kas firmalt kingitud rõivaste vastuvõtmine tema positsioonil on eetiline, siis vastas tema eest presidendi kantselei: "Tegemist ei ole kingitusega. Rulluisuliidu president Evelin Ilves testib uisutrikood, mida Ilves-Extra alles soovib tootmisse võtta. See on presidendi kantselei kommentaar, millega Evelin Ilves ühineb."

Ilves-Extra juht Arvo Kivikas ei taha kliendisuhteid kommenteerida. Millist spordivarustust ja kui palju on firma presidendiprouale testimiseks andnud, ta ei ütle. Kui palju kauba eest on presidendiproua ise maksnud ja kui palju saanud n-ö kingituseks, ta samuti ei avalda.

"Asi on nii ja naa. Meie oleme rahul. Ja mina ei leia siin sendi eestki midagi halba. Minu arvates pole siin mingit eetilist probleemi," lausus Kivikas.

"Kinnitan, et presidendi kantselei pole meile selle eest mitte midagi maksnud. Evelin Ilves käib meie firmas kui eraisik ja kui rulluisuliidu president. Kas me rulluisuriiete väljatöötamiseni oleks üldse jõudnud, kui tema poleks aidanud?" rääkis Kivikas.

Testivad ainult ässad
Ilves-Extra testijad on Kivikase sõnul Eesti tipptasemel sportlased, näiteks Andrus Veerpalu ja Eveli Saue. Samuti tippalpinistid Alar Sikk Jaan Künnap ning Kaja Pino.

Ilves-Extra poodides algavad treeningdresside hinnad 2400 kroonist. Spetsiaalsed rulluisutrikoosid ja dressipluuse, mida esileedi kannab ja testib, poodides veel müügil pole.

Suhtekorraldusekspert Ivo Rull ütles, et esileedil on tekkinud olemuslik konflikt kahe rolli - rulluisutaja ning esileedi vahel.

"Spordimaailmas võetakse seda kui tavapärast win-win olukorda. Kui Evelin Ilves võtab sellise kingituse vastu kui spordiala propageerija, on see n-ö JOKK-juhtum. Kuid et ta on esileedi, kelle esindusrolli täitmise eest maksab maksumaksja, pole kingituse vastuvõtmine õige," lausus Rull.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2008, 07:28
Otsi:

Ava täpsem otsing