Teedel pole veel trahvimiseks sobivaid kiiruskaameraid

12. november 2008, 16:13

Politsei andmetel pole Eesti teedel veel
ühtki kihutajate trahvimiseks sobivat kiiruskaamerat, maanteeamet lubab esimesed
kaamerad paigaldada kevadeks.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna peaspetsialist Siim Vaikmaa ütles aripaev.ee-le, et praeguse kava järgi tulevad kiiruskaamerad Tallinn-Tartu maanteele 2009. aasta kevadel.

"Protsess viibis seadusandluse taga ja olid vaidlustused," põhjendas Vaikmaa.

Kiiruskaamerate ostuks tuleb raha riigieelarvest, aga kui palju neile kulub, pole tänaseni selge. "Kuna leping on meil sõlmimata, ei saa kahjuks kommenteerida," sõnas Vaikmaa.

Esimeses etapis paigaldatakse Tallinn-Tartu maanteele 16 kiiruskaamerat. Kui need end õigustavad, laiendatakse kiiruskaamerate projekti Eesti teistele ohtlikele maanteelõikudele ja liiklussõlmedele.

Maanteeamet alustas kiiruskaamerate kavandamist üle viie aasta tagasi. 2003. aastal uuris inseneribüroo Stratum automaatse kiirusjärelevalve projekti eeldusi ja 2005. aastal kiiruskaamerate kohavalikut.

2005. aastal oli 41% autojuhtidest kiiruskaamerate vastu. Eriti olid vastu alla 20aastased autojuhid, kelle vastalisuse protsent ulatus 54ni.

Kiiruskaamerast pole abi, kui autojuht kannab päikeseprille, on päikesesirmi näo ette keeranud või palitukrae üles tõstnud. Ehkki see pole seaduslik, kaetakse auto registreerimismärke ka valgustpeegeldava materjaliga. Kiiruskaamera ei suuda selliseid numbrimärke loetavalt jäädvustada.

Reaalseks ohuks peetakse ka ülisuurt väärteomenetluste arvu, mille kiiruskaamerad endaga kaasa võivad tuua, selgub maanteeameti kodulehelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 18:35
Otsi:

Ava täpsem otsing