Eesti Energia nõuab töötajailt detailset infot sugulaste kohta

27. november 2008, 10:08

Eesti Energia tahab kaardistada kõigi oma
2000 töötaja sugulased, nende elu- ja töökohad ning osalused
firmades.

Esmaspäeval said Eesti Energia töötajad e-kirja pealkirjaga "Seotud isikute deklaratsioon". See on ankeet, kus tuleb registreerida kõik hõimlased alates vanaisast, lõpetades lapselapsega, õest-vennast ja elukaaslasest rääkimata, kirjutas Eesti Ekspress.

"Kui see on teadlik tegevus, siis see on psüühiline terror ja hirmujuhtimine. Kui see on kogemata, siis see on täielik juhtimisalane lollus," kommenteeris energiafirma ühe tütarettevõtte juht riskijuhtimisosakonnast tulnud kirja.

Peale isiklike huvide tuleb deklaratsioonis ära märkida abikaasa, elukaaslase või otseliinis sugulase nimi, isikukood, aadress ja seos vastajaga. Samuti tuleb märkida mitte ainult lähedase töökoht, vaid kõik osalused, hääled või õigus kasumile mis tahes juriidilises isikus.

Küsitluse kaaskirjas seisab, et Eesti Energia soovib andmeid kogudes suurendada organisatsiooni läbipaistvust, ennetada töötajate huvide konfliktide tekkimist ja kaardistada töötajatega "tööväliselt seotud" osapooli. Ankeedile vastamiseks anti aega üks nädal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2008, 17:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing