Eesti Energial leping kahjumis USA kindlustusseltsiga

11. november 2008, 13:22

Sandor Liive juhitav Eesti Energia sõlmis
kindlustuslepingu AIG-ga, mis teenis kolmandas kvartalis 24,45 miljardit
dollarit kahjumit. Ettevõtet hoiab püsti USA riik.

“Ma arvan, et AIG saab oma tööga hakkama. Pesevad oma finantsid puhtaks, rämps on maha kantud,“ kommenteeris Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik küsimust, kas Eesti Energia kahetseb ka mõned nädalad tagasi sõlmitud kindlustuslepingut AIG-ga.

Kaasiku sõnul hinnati lepingu tegemise hetkel ettevõttega seonduvaid riske, kuid kuna AIG on tema sõnul finantskriisis üks paljudest võtmetegijatest, siis hinnati väljavaated piisavalt heaks.

„Sisuliselt on see riigistatud kindlustusselts. Ja kogu finantskriisi osaliste seas üks paljudest võtmetegijatest. USA riigil on piisavalt huvi AIG-d tervikuna püsti hoida,“ lausus Kaasik.

Tema sõnul on Eesti Energia otseseks partneriks AIG Euroopa kindlustusfirma ning varad ja kohustused on ettevõttel mõnevõrra lahus. „Liiga murelikult me ennast ei tunne,“ märkis Kaasik.

Vaadates tagantjärgi tehtud otsuse peale, siis Kaasik pole kindel, kas valida oleks olnud paremate tegijate vahel. „Sisuliselt oli ettevõte käinud äbi pankrotisuust ja palju hullemini ühel ettevõttel minna ei saa. Kui tänast infot arvesse võtta, siis ma poleks kindel, kas me oleksime teinud teise otsuse,“ lausus Kaasik.

Finantsjuhi sõnul pole kogu Eesti Energia kindlustus AIG-s sees. On ka väiksemaid tegijaid, kes aga ei taha olla vedajad. „Partnereid, kes oleksid sellise suurusega programmi suutnud kokku panna polnud siis lõputult,“ lisas Kaasik.

Mõned nädalad tagasi teatas Eesti Energia, et teeb AIG-ga 33,5 miljoni krooni suuruse lepingu, mida soovitas Eestis Marsh kindlustusmaakler. USA riigi poolt päästetud kindlustusselts AIG teenis aga kolmandas kvartalis 24,45 miljardi USA dollari suuruse kahjumi ehk 9,05 dollarit aktsia kohta. Ettevõte vajab täiendavat abi.

If Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste ei soostu kommentaari küsides seda aga jagama. "Paraku ei pea me õigeks kommenteerida teiste kindlustusseltside majanduslikku olukorda või kindlustusvõtjate otsuseid. Eesti Energias on kindlasti olemas oma nõuded, mille omanik on kehtestanud ja millele sellise kindlustuslepingu sõlmimine ilmselt ka vastab," märkis Sooniste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. November 2008, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing