Ott Pärna • 2. detsember 2008 kell 22:00

Üheksa korda mõõda, üks kord lõika

Arengufondile anti seadusega investeerimiskapitali moodustamiseks rohkem kui 3 protsenti ehk 4 138 636 riigile kuuluvat ASi Eesti Telekom aktsiat. Vastavalt seadusele võime me kasutada investeerimistegevuseks aktsiatelt saadavaid dividende. Juhul, kui nendest ei piisa, võime kasutada selleks ka aktsiate müügist saadavaid vahendeid.

Me tegeleme paljuski turu arendamisega, seega on esimestel aastatel investeeringute mahud väikesemad ning meile piisab ASi Eesti Telekom makstavatest dividendidest.

Telekom on väärtusaktsia, mis on meile maksnud kahel korral dividende kokku ligi 82 miljonit krooni. Kuna seaduse järgi peame me kaasama oma investeeringutesse ka sarnases mahus erakapitali, siis piisab meile dividendidest veel ka järgmiseks aastaks. Me ei pea aktsiaid turgude madalseisus müüma tõttama.

Finantsmaailm on sellel aastal vägagi ootamatu olnud ja me ei taha anda asjatuid lubadusi. Samas teeme kõik endast oleneva, et lähiajal veel mõni investeering koos kaasinvestoritega lõpuni viia.

Kaasinvestori leidmine ei ole tänases turusituatsioonis ülesanne lihtsamate killast, küll aga võimalik hea meeskonna ja potentsiaaliga äriprojekti puhul.

Mis investeerimisprojektide arvu puudutab, siis me teeme neid täpselt nii palju, kui investeerimisküpseks jõuavad.

Investeerimises kehtib 100 protsenti vanasõna - üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Me investeerime maksumaksja raha ja teeme selleks sama põhjalikke ettevalmistusi kui meie partnerid - kaasinvestorid.

Hetkel kuum