10. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ansip: valitsus jätkab range eelarvepoliitikaga

Peaminister Andrus Ansip kinnitas Eestis korralisel visiidil viibivale Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioonile, et valitsus jätkab range eelarvepoliitikaga.

Praegu tähendab see peaministri sõnul Eesti oludes eelkõige eelarvedefitsiidi kontrolli all hoidmist. Samuti märkis Ansip, et aegades paranedes peab valitus naasma ülejäägiga eelarve tegemise juurde nii kiiresti kui võimalik, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kohtumisel IMF-iga analüüsiti Eestis ja regioonis kujunenud finants- ja majandusolukorda ning valitsuse eelarvepoliitikat. Andrus Ansip kinnitas, et ka keskpikas perspektiivis on Eesti fiskaalpoliitiliseks eesmärgiks ülejäägiga eelarve ja rõhutas, et headel aegadel reservide kogumine on riigi hea rahandusliku seisu tagatis. „Tsükliüleselt peaks Eesti eelarvepoliitiliseks eesmärgiks olema ülejääk suurusjärgus üks protsenti SKP-st,“ ütles ta.

IMF-i delegatsiooni juht Franciszek Rozwadowski märkis, et tugeva eelarvepoliitika mõju pääseb esile just rasketel aegadel ning Eesti on tänu reservidele tunduvalt paremas olukorras kui mitmed teised riigid. Samas rõhutas ta, et reserve ei tohi liiga kergekäeliselt kasutama hakata, sest nende olemasolu on riigi usaldusväärsusele äärmiselt vajalik.

Kohtumisel oli kõne all ka Eesti rahandus- ja majanduspoliitiline peaeesmärk – ühinemine euroga. Peaminister kinnitas, et valitsus teeb omalt poolt kõik sõltuva, et ühinemine euroalaga võiks toimuda juba lähiaastatel.

IMF-i delegatsioon viibib Eestis 9. kuni 15. detsembrini, et lõpetada korralised 2008. aasta IV artikli konsultatsioonid IMFi ja Eesti vahel, mis algasid käesoleva aasta mais. Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi delegatsiooni juht Franciszek Rozwadowski esmaspäeval, 15. detsembril Eesti Pangas toimuval IMFi ja Eesti ühisel pressikonverentsil.

Valuutafond arutab igal aastal kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Nende nn IV artikli konsultatsioonide käigus valmib IMFi raport majanduspoliitiliste hinnangutega Eesti kohta, mida arutab IMFi juhatus ja mis seejärel avaldatakse.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt