Padar: hädalisele 365 päeva kosumiseks

05. jaanuar 2009, 18:13

Rahandusminister Ivari Padar tahab abistada
hätta sattunud eluasemelaenuvõtjaid, et need niigi keerulisel kriisiajal
lõplikult kodust ilma ei jääks. Selleks kohtub Padar pangajuhtidega, et kuulda
eluasemelaenude tagasimakse probleemidest ja arutada, kuidas raskustesse
sattunuid taas maksevõimelisteks turgutada.

Tema sõnul tuleb aidata neid inimesi, kes seni on olnud tublid ja korralikud tööinimesed, laenanud mõistuse piires, kuid praegu peavad töötuks jäänuna otsima uut rakendust.

„See uue rakenduse otsimine ei pruugi tihtipeale aga poole aastaga päädida. Ootan pankadelt just seda, et oleks mõistmist ja arusaamist ja ajaandmist inimestele. Olgu inimesel kasvõi 365 päeva aega, et aidata ta uuesti rajale. Mõistagi on siin ka piirid ees. Kes on ikkagi endale tarbetuid luksuslosse kokku ajanud, seal me aidata ei saa. Aga seal, kus on ikkagi elementaarse eluasemega tegemist… Rasked ajad on käes, solidaarne tuleb olla,“ loodab sotsist rahandusminister pangahärrade vastutulelikkusele.

Õige pea arutatakse rahandusministri sõnul kodulaenu intressipuhkuse pakkumise võimalusi valitsuse istungil.
„Kui kasutada Kredexit, siis tuleb arvestada asjaoluga, et riigieelarvest tuleb leida raha millegi arvelt. Mille, see ongi arutelu küsimus,“ ei taha Padar pikemalt spekuleerida.

Eesti Panga andmetel oli mullu novembri lõpuks eraisikutele laenatud 97,3 miljardit krooni. Eluasemelaen on ligi 150 000 leibkonnal ja eluasemelaenude tasumisega oli möödunud aasta lõpus raskusi ligi neljal protsendil laenuvõtjaist.

Lähemalt loe homsest Äripäevast!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2009, 08:34
Otsi:

Ava täpsem otsing