Kilk maksehäirest: kummi lõpmatuseni venitada ei saa

16. jaanuar 2009, 12:34

Ettevõtja Rein Kilgi sõnul on maksuameti
mängureeglid selged ja õiglased ning kui ettevõtte puhul on seis
lootusetu, tulgu pigem õudne lõpp kui jäägu lõputu õudus.

"Aastaid tagasi oli küll tunne, et maksuamet ahistas ettevõtjaid, mitte küll mind, kuid üldiselt. Kuid praegu on ju mängureeglid vägagi selged ja maksuametiga on võimalik ka kokku leppida. Ja kui ikka ei suudeta seda, siis kummi ei saa ju lõpmatuseni ka venitada,“ kommenteeris Klik küsimust, kas maksuamet on rasketes majandusoludes ettevõtjatega liiga karmikäeline ning võiks äkki paindlikumaks muutuda.

Ka Kilgi ettevõttel Ammende Villa Catering on maksuvõlg, kuid tema kinnitusel ajatamiseks vajadust pole ning kuu lõpuks saab võlg klaaritud.

Enda sõnul pole Kilk kuulnud kurtmist maksuameti jäikuse üle. "Maksude laekumine on ju olnud ka tubli, kuni päris viimase ajani kurta ei saa. Kuid mis sellel aastal tuleb, seda ei tea ega kujuta veel keegi ette," rääkis ta. Kui maksuamet mängureegleid muudaks, siis see eeldaks juba suuremat ja üldisemat analüüsi muutuvas majanduskeskkonnas, sest selle aasta osas kompavad paljud ettevõtjad veel n-ö pimeduses, lisas Kilk.

Kui ettevõttel tekib maksuvõlg, siis on see pahatihti ka pangavõla indikaatoriks, sest kontode sulgemise tõttu ei saa teise laene maksta. Kilgi sõnul tähendab see arütmilist majandustegevust. "Arütmiline majandustegevus võib olla näiteks tööstusettevõttel, kel on detsember hea, on suur käive, kuid on vaja käibemaksud ja kõik ära maksta. Kuid jaanuar on nõrk kuu. Siis võib tekkida mingisugune arütmia ja ettevõte valib, kas maksta pangale või maksuametile ja kellele ta mida ajatab," selgitas Kilk. Enda ettevõtetes on Kilk suutnud maksta siiani ilma erikokkulepeteta.

Tänane Äripäev kirjutas, et ettevõtete hulgas on probleemsete klientide osakaal mitu korda suurem kui eluasemelaenu võtjate seas. Rahahädas on pea iga neljas ettevõtja.

Rein Kilk Rein Kilk

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing