Ansip elavdab negatiivse riigieelarvega majandust

22. jaanuar 2009, 15:37

Tänasel valitsuse pressikonverentsil
ärritas peaminister Andrus Ansipit lisaks sotsiaalministri tagasiastumise
teemale ka küsimus selle kohta, kas valitsus hakkab välja töötama kriisiplaani.

„Oleme pidevalt tegelenud majanduse elavdamisega, koostades negatiivset riigieelarvet,“ vastas Ansip kriisiplaani koostamise kohta käinud küsimusele.

Ansip rääkis, et kulude kokkuhoidmist peab jätkama ja kokku hoida saab sealt, kus on püsivalt Eesti arengu jaoks võimalik ja vajalik. Kindlasti mitte EASi, investeeringute, hariduse ja teadus-arendustegevuse arvel, lisas ta. „Investeeringute maht isegi kasvab sel aastal,“ ütles Ansip.

Küsimuse peale, kust siis raha ikkagi ära võetakse, kordas Ansip, et maksumaksja vahendeid tuleb senisest efektiivsemalt kasutada, lõpetada tuleb laustoetamine, vaid tuleb toetada vajaduste põhiselt, samuti tulevad kärped, mis on seotud SKP vähenemisega.

Lõpetuseks ütles kaitseminister Jaak Aaviksoo, et negatiivse eelarve kokkupanemise valmidus on kõigil valitsuse liikmetel olemas. „Nii nagu me saame kodus pereasjadega hakkama, nii nagu me saame firmas firma asjadega hakkama, saab Eesti riik ka riigiasjadega hakkama,“ püüdis minister pressikonverentsile tulnud ajakirjanikke rahustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2009, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing