Käivitub vastutustundliku ettevõtluse TOP

09. veebruar 2009, 10:38

Aprilli lõpuks selgub kõige
vastutustundlikum ettevõte Eestis.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum koostöös EBSi Eetikakeskuse ja Äripäevaga käivitavad täna Eesti vastutustundliku ettevõtluse indeksi, mille eesmärk on aidata ettevõtetel mõtestada, hinnata ja edendada oma tegevuse majanduslikku, sotsiaalset ja keskkondlikku mõju.

Möödunud aastal pilootprojektina algatatud indeksi eduka läbiviimise tulemusena kaasatakse sel aastal vastutustundlike ettevõtete indeksisse juba üle saja ettevõtte. Indeksi valimi aluseks on võetud Äripäeva poolt koostatatav Eesti edukate ettevõtete TOP 100: "Tahame vaadata, kas heade majandustulemustega kaasneb ka vastutustundlik tegevus looduskeskkonna ja ühiskonna suhtes. Samas pakume indeksis osalevatele ettevõtetele võimaluse oma vastustundliku ettevõtlusega seotud tegevust hinnata, saada tagasisidet ning võrrelda oma tulemusi teiste ettevõtetega", selgitab Elina Rääsk Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumist.

Erinevalt esimesest pilootaastast reastakse sel aastal vastutustundliku ettevõtluse indeksis osalenute tulemused ka pingereana, mille põhjal ilmub Eesti esimene vastutustundlike ettevõtete TOP. Indeksi eestvedajate sõnul võimaldab see huvirühmadel selgitada, kas ja kuidas on ettevõtete vastutustundlikkus seotud majandusliku eduga ning toetada oma valikutega vastutustundlikke ettevõtteid. Silmapaistvamad ettevõtted ja näited leiavad kajastust Äripäevas ning mais toimuval heade kogemuste jagamise seminaril. Indeksis osalemine on ettevõtetele tasuta.

Vastutustundliku ettevõtluse indeks viidi esmakordselt läbi möödunud aastal, kui algatuses osales 14 Eesti ettevõtet: Coca-Cola HBC Eesti AS, DHL Estonia AS, Eesti Energia AS, Ensert OÜ, Estiko-Plastar AS, FK Teenused OÜ, Hansapank AS, Microsoft Estonia OÜ, Nefab Eesti AS, Oracle East Central Europe Ltd Eesti filiaal, Põltsamaa Felix AS, Rautakesko AS, Tallinna Vesi AS ja TNT Express Worldwide Eesti AS.

Indeksi koostamisel on lähtutud välisriikide kogemustest ning Eestis 2005.-2006. aastal toimunud vastutustundliku ettevõtluse sidusgrupifoorumi tulemustest. Suuremate riikide praktikast on tuntuim Inglismaa The Sunday Times'i ja Business in the Community poolt koostatav indeks, rahvusvahelistest indeksitest, mis kajastavad sotsiaalseid ja keskkonna kriteeriumeid, on tuntumad Dow Jonesi Jätkusuutlikkuse Indeks. Ida-Euroopas on Eesti esimene riik, kus vastutustundlikku ettevõtluse indeksit koostama on hakatud.

Indeksi metodoloogia on valminud koostöös ekspertkomisjoniga, kuhu kuuluvad nii ettevõtete, ülikooli kui ka mittetulundusühenduste esindajad. Projekti on sel aastal kaasatud ka kümmekond bakalaureuse- ja magistritudengit, kes kirjutavad vastutustundliku ettevõtluse teemal ka oma lõputööd.

Indeks on mõeldud nii suurtele kui väikeettevõtetele. Osalemiseks tuleb täita ankeet (http://www.aripaev.ee/vastutustundlik), milles võetakse vaatluse alla ettevõtte strateegia, põhimõtete integreerimine, valdkondade juhtimine ning tulemuste hindamine, aruandlus ja kommunikatsioon. Äripäeva Eesti edukate ettevõtete TOP100s olevatele ettevõtetele saadetakse avalikult kättesaadava informatsiooni põhjal nende ettevõtte kohta juba eeltäidetud ankeet, mida palutakse ettevõtetel täiendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2009, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing