Laulasmaa Hotellid pankrotis

23. veebruar 2009, 15:17

Täna otsustas Harju
maakohus rahuldada OÜ Laulasmaa Hotellid avalduse OÜ Laulasmaa Hotellid
pankroti väljakuulutamiseks.

Täna kuulutas Harju maakohus välja OÜ Laulasmaa Hotellid pankroti. OÜ Laulasmaa Hotellid pankrotihaldur Kalev Mägi ütles, et pole jõudnud veel otsuse sisupoolega tutvuda.

"Pole välistatud, et üks põhiprobleem võis olla juhtimise viga," kinnitas Mägi.

Kohtumääruse põhjendused otsuse kohta:

Pankrotiseaduse § 1 lg 2 kohaselt on võlgnik maksejõuetu, kui ta ei suuda rahuldada võlausaldaja nõudeid ja see suutmatus ei ole võlgniku majanduslikust olukorrast tulenevalt ajutine. Kohus leiab, et kogutud ja kohtuistungil uuritud tõenditega on kindlaks tehtud, et võlgniku maksejõuetus ei ole ajutine ja põhjendatud on välja kuulutada võlgniku pankrot.

PankrS § 31 lg 1 kohus kuulutab pankroti välja, kui võlgnik on maksejõuetu. PankrS § 31 lg 4 kohaselt kui pankrotiavalduse on esitanud võlgnik, siis eeldatakse, et ta on maksejõuetu.

Kuna võlgniku teadaolevad kohustused ületavad tema vara kordades, majandustegevus on lõppenud, nõustub kohus ajutise pankrotihalduri aruandes tooduga, et võlgnik on maksejõuetu ja see ei ole tema majanduslikust olukorrast tulenevalt ajutise iseloomuga.

Kohus leiab, et ajutine haldur on tuvastanud, et äriühing oli sisuliselt maksejõuetu juba 2007. majandusaasta lõppedes, käibekapitali puudujääk oli summas 18 476 000 krooni.

Kohtu hinnangul tuleb edaspidise pankrotimenetluse käigus välja selgitada, kas võlgniku maksejõuetuse põhjuseks võib olla raske juhtimisviga ning välja selgitada vara tagasivõitmise võimalused.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2009, 14:37
Otsi:

Ava täpsem otsing