Pilv: prokuröril pole Reiljani vastu ühtki tõendit

23. veebruar 2009, 14:42

Endise keskkonnaministri Villu Reiljani
kaitsja Aivar Pilv ütles täna kohtus, et prokurör Triin Bergmannil pole ühtki
tõendit Reiljani vastu.

Kaitsjad tegid prokuröri süüdistuskõne pihuks ja põrmuks.

"Kaitsja on oma seisukohad kirja pannud 50 lehel, kuid ei hakka nii pikka kõnet pidama kui prokurör, vaid piirdub ühe tunniga," rääkis Pilv prokurörile tema neljatunnist sisutühja kõnet ette heites.

"Süüdimõistvat kohtootsust ei saa rajada süüdistatava (Aivo Pärna - toim) ütlustele, kelle räägitu on vastuoluline ning kes keeldub kohtus ütluste andmisest," tõi Pilv välja advokaatide põhiargumendi.

Nii Pilve kui ka Tarmo Silla kaitsja Üllar Talviste sõnul on süüdistuses põhimõttelised vead.

Näiteks ajal, mil Wipestrex Grupi esindaja Aivo Pärn ja eksminister Villu Reiljan juulikuus väidetavalt partei rahastamist arutasid, oli enampakkumise võitjaks kuulutatud Realway. "Mida neil oli omavahel arutada?" küsis Pilv.

Kui notar ministeeriumi ja Realway vahelise ostu-müügilepingu sõlmimata jättis, tõi ta põhjuseks ettevalmistamata lepingu. Pilve sõnul ei minda notarisse, kui veel ei kavatseta lepingut sõlmida, vaid lükatakse tehingukuupäev edasi.

Lisaks oli pretsedenditu, et enampakkumise võitja esitas halduskohtusse kaebuse. Tavaliselt esitavad kaebusi potentsiaalsed ostjad, kes jäid enampakkumisel teiseks või kolmandaks.

"Tahan kokkuvõtvalt öelda, et Villu Relljan komisjoni töös (mis ostja välja sõelus - toim) ei osalenud," rääkis Pilv.

Pilv tuletas meelde, riiklik süüdistaja on mitmel korral öelnud, et konkreetsed tõendid tal puuduvad. Kaudsetest tõenditest on ta püüdnud jätta mulje, et Reiljan nägi pistise saamiseks palehigis vaeva ning süüdistus on põhjendatud.

"Sellisel juhul ärme üldse kohtuistungit peame, mõistame süüdistatavad kohe süüdi," kommenteeris Pilv prokuröri süüdistust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2009, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing