Almunia ergutab Lätit säästukuuriga jätkama

06. mai 2009, 14:30

Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Joaquin
Almunia avaldas täna Riias toetust Läti valitsuse eelarvekärbetele.

„Euroopa Komisjon tahab väljendada toetust Läti valitsusele eelarve kärpimisel ja reformide elluviimisel,“ ütles Almunia pärast kohtumist Läti peaministri Valdis Dombrovskisega, vahendas Läti Delfi.

„Lätil on oluline saavutada seatud eesmärk – taastada majanduskasv ja vähendada tööpuudust. Selleks, et 2011. a eurole üle minna, tuleb eelarves teha vajalikud muutused ja vähendada inflatsiooni,“ ütles Almunia.

Almunia kohtub Riias peaministri Valdis Dombrovskise ja rahandusministri Einars Repšega, samuti tervishoiuministri, sotsiaalministri, haridusministri ja regionaalarengu ministriga. Volinik külastab ka parlamendi eelarvekomisjoni ja Euroopa asjade komisjoni ning kohtub Läti keskpanga juhi Ilmars Rimsevicsiga.

Lisaks on Almunial kavas kõnelused kõigi parlamendis esindatud parteide esindajatega, samuti tööandjate, pankurite ja ametiühingutega.

Läti SKP võib tänavu kahaneda 13%. Rahvusvahelised doonorid on peatanud läinud aasta lõpul Läti toetuseks kokku pandud 7,5 miljardi euro suuruse abilaenu väljamaksed, kuna Läti eelarvedefitsiiti on kerkinud üle laenu tingimustes ülempiiriks seatud 5% SKPst. Läti taotleb doonoritelt luba eelarvedefitsiidi kerkimiseks tänavu 7%le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2009, 10:06
Otsi:

Ava täpsem otsing