Eesti Telekom varjab juhatuse liikmete palku

Annika Matson 06. mai 2009, 10:42

Eesti Telekom ja Tallinna Kaubamaja
esitavad majandusaruannetes juhtide koondtöötasud kõige segasemalt.

Eesti Telekomi tegev- ja kõrgemasse juhtkonda kuulub 49 inimest, kelle töötasu kokku on 50 miljonit krooni.

"Ega seal rohkem midagi täpsustada ei ole. See on nõukogu poolt paika pandud ja on adekvaatne," ütles Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm kiiresti koosolekult kommentaariks.

Ta lisas, et kuna aastaaruandes on kokku pandud nõukogu ja juhtkonna tasud, siis keskmise tasu väljaarvutamine ka mingit selgemat pilti ei annaks.

Sarnaselt Eesti Telekomile on juhtide tasustamine umbmääraselt aruannetes kirjas ka Tallinna Kaubamajal. Kaubamaja ja Selveri tippjuhtkond koosneb kontserni tütarfirmade juhtidest (kokku 22 juhatuse liiget + 56 nõukogu liiget, kusjuures osa liikmeid veel kattub). Töötasu kokku on 28,2 miljonit krooni.

Äripäev kirjutab oma tänases kaaneloos, et Tallinna börsil noteeritud tippfirmade juhtide mullune kuusissetulek oli üle poole miljoni krooni. Tabelis esimeseks tuli Tallinki juhatus, mille liikmete keskmine kuupalk oli eelmisel aastal 578 438 krooni. Teisel kohal olid Arco Vara endised juhatuse liikmed Viljar Arakas, Aare Tammemäe ning senine liige Lembit Tampere, kelle keskmine sissetulek oli 305 250 krooni.

Loe pikemalt tänase Äripäeva kaaneloost.

Artikli autor omab Eesti Telekomi aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing