Saksamaa majanduslangus arvatust järsem

15. mai 2009, 10:27

Euroopa suurima majandusruumi Saksamaa SKT
kahanes selle aasta esimeses kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 3,8%, mis
oli järsem langus, kui analüütikute oodatud 3%.

Tegemist on kõige järsema langusega 1970. aastatest, mil kvartalistatistikat avaldama hakati. Aasta baasil kahanes Saksamaa SKP esimeses kvartalis 6,9%, vahendas Bloomberg. Selle aasta esimese kvartaliga koos on Saksamaa SKP kahanenud nüüd neli kvartalit järjest.

Saksamaa valitsus, mis prognoosib tänavu SKP langust 6%, on majanduse ergutamiseks kokku pannud 82 miljardi euro suuruse abipaketi. On esimesi märke, mis viitavad olukorra stabiliseerumisele – märtsis kasvasid tööstustellimused esimest korda seitsme kuu jooksul ning ettevõtjate tulevikuootused paranesid.

Täna avaldatud number "oli dramaatiliselt halvem kui oodati", ütles WestLB ökonomist Jörg Lüschow agentuurile Bloomberg. "Võime ainult loota, et usaldusindeksi paranemine ei olnud miraaž, vaid märk stabiliseerumisest ja toibumisest," lisas ta.

Esimese kvartali järsu languse taga on ekspordi ja investeeringute vähenemine. Era- ja avaliku sektori tarbimine kasvas veidi. Tööpuudus kasvas Saksamaal aprillis kuuendat kuud järjest, küündides 8,3%-le.

Euro nõrgenes uudise peale 1,35 dollarile eurost.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2009, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing