Rohelised: kriisivalitsuse konsultatsioonid jätkuvad

25. mai 2009, 17:14

Erakond Eestimaa Rohelised peasekretär Ain
Kabal ütles Äripäevale, et Edgar Savisaare kriisivalitsuse koosolekul ei
otsustatud muud kui seda, et konsultatsioonid jätkuvad.

"Täna ei otsustatud midagi peale selle, et konsultatsioonid jätkuvad," sõnas Kabal tulemuse ning otsuste kohta. Kabal, kes koosolekust isiklikult osa võttis, avaldas arvamust, et läbirääkimiste laua taha istutakse taas nädala pärast.

"Täna osalesin ja ei välista, et osalen (läbirääkimistel - toim) ka edaspidi," ütles Kabal.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles, et koosolek oli kokku kutsutud uurimaks, kas laiapõhjalisel kriisivalitsusel oleks jumet. Kohal oli kolm erakonda: Keskerakond Toobali ja Enn Eesmaa isikus, rohelised ning sotsiaaldemokraadid. Savisaar ise koosolekul ei osalenud.

"Rahvaliit teatas kolm minutit enne algust, et nemad otsustasid mitte tulla. Kõik, kes kohal olid, arvasid, et ideel on jumet," rääkis Toobal.

"Kutse oligi arutada, kas sellel mõttel on jumet," põhjendas Toobal asjaolusid, miks konkreetseid otsuseid vastu ei võetud. Toobal lisas samas, et järgnevatel koosolekutel tõstatatakse iga kord üles erinevad teemad. "Püüame järgmiseks nädalaks kokku leppida konkreetse teema, näiteks maksud," lausus ta.

Toobali sõnul saadetakse kutse ka neile erakondadele, kes sel koosolekul ei osalenud. "Reformierakonnale, IRLile ja Rahvaliidule," loetles Toobal.

Keskerakond kutsus kriisivalitsuse loomise võimalusi arutama täna Grand Hotel Tallinna kell 15.30-16.30. Järgmisel nädalal samal ajal toimub uus koosolek.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 19:25
Otsi:

Ava täpsem otsing