Tsahknal kahtlased sidemed tervishoiuasutustega

10. juuni 2009, 19:46

Anders Tsahknat on aastaid saatnud
kuulujutud, et tal on isiklikud huvid mõnede tervishoiuasutuste vastu.
Kahtlustati ka, et Tsahkna oli või on üks Lasnamäe Tervisekeskuse
omanikest. Selle jutu on ta ühes Äripäevale antud intervjuus kindlalt ümber
lükanud.

Andres Tsahkna nö tankistideks peetakse tema venda Urmas Tsahknat ning head sõpra ja tuttavat Jaanus Voolu.

Ka Tsahkna enda nimel on Äriregistri andmetel mitmeid, millest osa on seotud meditsiiniga, osa aga hoopis ehitusvaldkonnaga. Kummastav on fakt, et Tsahkna firmad ei näita aga majandusaasta aruandeid, mistõttu puudub informatsioon nende tegevuse ja majandusnäitajate kohta.

Tsahkna on aastaid olnud lojaalne Reformierakonnale. Poliitikast lahkus ta 2004. aasta sügisel Tallinna Diagnostikakeskuse skandaali tõttu, kui oli Tallinna abilinnapea ametis olnud kolm aastat.

Pärast skandaali kadus ta avalikkuse orbiidist. Tsahkna ilmus taas avalikku teenistusse mullu kevadel, kui ta ootamatult sotsiaalminister Maret Maripuu nõunikuks sai.

Tsahkna on olnud varemgi politsei huviorbiidis, aastal 2004 seoses diagnostikakeskuse afääriga, kui politsei otsis tema kodu läbi.

Tsahkna puhul jääb silma tema üllatavalt kõrge elatustase. Tal on Jõelähtme vallas Kaberneeme külas uhke rookatusega häärber, naabriteks kunagine majandusministeeriumi kantsler Ruth Martin. Kaberneeme majale on seatud hüpoteek kokku 6,3 mln kr.

Tsahkna teenis mullu sotsiaalministeeriumi nõunikuna 228 765 krooni, millest põhipalk moodustas 194 000 krooni. 17 000 krooni sai ta puhkuse tasu ja 17 000 lisatasu.

Just seetõttu on Äripäev uurinud viimase kuu jooksul Tsahkna firmasid, nende majandustegevust, tema võimalikke ärihuvisid meditsiinis, mille kohta saab rohkem lugeda reedesest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2009, 08:33
Otsi:

Ava täpsem otsing