Välisinvestorite mure: Tallinna lennujaam on provintsistumas

Annika Matson 16. juuni 2009, 16:25

Eesti Välisinvestorite nõukogu kohtumisel
peaminister Andrus Ansipiga tõdesid esindajad, et Eesti peab panustama väikese
ja keskmise suurusega ettevõtetesse, aga rahvusvahelistele firmadele on
elutähtis ka hea lennuühendus.

Välisinvestorite nõukogu juhatuse esimees Martin Breuer märkis Ansipile ära valdkonnad, kus on vaja kiireid ümberkorraldusi.
"Kiiresti on vaja sekkuda olukorda, kus Tallinna lennujaam on muutumas provintsilennujaamaks. Vähendada tuleb maandumise ja muude teenuste tasusid, et avataks rohkem otseühendusi Eesti ja Euroopa suuremate linnade vahel," oli mehe sõnum.

Välisinvestorite nõukogu (Foreign Investors’ Council in Estonia – FICE) esitas teisel kohtumisel Ansipile oma ettepanekud Eesti arengukava kohta.

Poolteist tundi kestnud arutelu käigus leidsid nõukogu ja peaminister, et Eestil on head eeldused saada väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele atraktiivseks Euroopa riigiks oma lihtsa maksusüsteemi ning paindlikkuse ja valmisoleku tõttu teha muudatusi praeguse majanduslanguse ajal.

Breuer ütles, et nende ettepanek on lõpetada müütilise Nokia otsimine ning panustada tegevusse, mis teeks Eestist tänapäevase ning atraktiivse väikeettevõtete paradiisi siin regioonis.

"Väikeettevõtete koondumine siia toob kaasa inimkapitali ja teadmiste ning kogemuste juurdevoolu. Väikeettevõtted pakuvad keskmisest paremat tööhõivet ning on arengu katalüsaatorid. Atraktiivne pakkumine meelitaks Eestisse nii alustavaid kui ka tegutsevaid ettevõtteid, mis otsivad paremat ärikeskkonda," ütles Breuer.

Nõukogu tegi ka muid ettepanekuid, millega muudetaks Eesti rahvusvahelistele firmadele atraktiivsemaks. Tuleb kujundada avatud ja vastutulelik rahvusvaheline ärikeskkond, et välisriikide kõrgelt kvalifitseeritud töötajad, oma ala asjatundjad ja ärimehed valiksid Eesti oma töö- ja elukohaks.

"Eesti on naaberriikidega võrreldes küllaltki heas olukorras. Meil on valmisolek teha vajalikke muudatusi ja kärpeid, mis toovad riigi majanduslangusest välja. Eestis on asjad võimalikud," kinnitas peaminister, tänades nõukogu huvitava ja vastastikku kasuliku dialoogi eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing