AUTOD: Dacia loob linnamaasturit

21. juuli 2009, 23:30

Odavauto Dacia Logan turuletoomisega
väikest revolutsiooni tekitanud Prantsuse autotootja Renault näib plaanivat
järgmist sammu: peagi saab tootmisküpseks Dacia kaubamärgi all müügile jõudev
linnamaastur.

Tegelikult on Dacia linnamaasturil veel üks vanem: nimelt osaleb projektis ka Renault'ga alliansis olev Jaapani autotootja Nissan, kes ohverdas tõenäoliselt nime Duster (võimalik on ka nime Steppe kasutamine) kandva linnaauto jaoks oma mudeli Qashqai veermiku.

Uue maasturi tehnilisi detaile on üldsuse ette jõudnud üpriski napilt. Tead on vaid, et uus auto on veidi üle nelja meetri pikk, 1,5 meetrit kõrge ning seda saab alates järgmisest aastast osta kahes variandis: odavama esiveolise mudelina ning veidi kallimana lülitava nelikveoga variandi.

Dusteri müügihindadest Renault praegu vaikib, kuid internetis spekuleeritakse, et esiveoga mudel hakkab maksma umbes 11 000 eurot (171 000 krooni) ning nelikveoga linnamaastur 13 000 eurot (202 000 krooni).

Et Dacia bränd on loodud eelkõige odavate sõidukite müümiseks, siis ei tasu uuest linnamaasturist oodata erilist luksust või rikkalikku jõuallikate valikut. Eelkõige pannakse rõhk 1,5-liitristele erineva võimsuseni forseeritud diiselmootoritele. Neile lisandub veel kindlasti paar bensiinijõuallikat, ühena kindlasti Loganilt tuttav 1,6ne.

Oma debüüdi peaks Rumeenias tootmisse minev Dacia Duster tegema järgmise aasta märtsis Genfi autonäitusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. August 2009, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing