Olympic: ainus üllatus oli Ukraina kahjum

Viktoria Lummo 10. august 2009, 00:00

Aasta tagasi samal perioodil sai Olympic Entertainment Group 35,5 miljoni kroonise kasumi. Müügituluks kujunes tänavu teises kvartalis 431 miljonit krooni, mis on aastatagusega võrreldes 30% vähem.

Avila märkis, et vaatamata turgude raskele olukorrale õnnestus säilitada tulude tase ning igasuvist sesoonsusest tulenevat tulude vähenemist ei toimunud. "Kulude agressiivne kärpimine on kasvatanud põhitegevuse positiivset tulemit 16,8 miljonilt kroonilt esimeses kvartalis 44,1 miljonile kroonile teises kvartalis," selgitas ta.

Avila ütlusel põhjustas Eesti hasartmänguturu kahanemise enam kui poole võrra majanduskriis ning inimeste kasvav konservatiivsus meelelahutuskulutuste osas. "Mis puudutab Balti riike, siis tundub, et turud on saavutanud mingisuguse stabiilsuse," leidis ta.

Swedbanki analüütik Pavel Lupandin pidas Olympicu positiivset potentsiaali praeguses turusituatsioonis piiratuks. "Olukord Balti mänguturul näeb endiselt välja üsna sünge ja Poola operatsioonid vajavad veel aega, et ettevõte langusest välja kiskuda," märkis ta.

Lisaks peab Lupandin võimalikuks väiksemate kasiinode sulgemist Eestis ka aasta teises pooles, sest koduturu kahjumid on suured. "Läheneme tõenäoliselt põhjale, sest mänguturg on kukkunud kopsakad 56 protsenti," nentis ta.

Kui Läti ja Leedu turule ei oota Lupandin erilisi paranemismärke ka järgmise kahe kvartali jooksul, näeb Poola välja paljulubav. "Keskpikas ajahorisondis suhtume Poola väljavaadetesse positiivselt," märkis Lupandin.

"Oleme seisukohal, et mingitki sorti kompensatsiooni Ukraina käest saada on tõeline väljakutse," kommenteeris ta Olympicu lootust siluda Ukraina operatsioonide sulgemisest tingitud kahjusid.

Avila sõnul on lahendus ebaselge. "Parlamendi seni tehtud otsused on hasartmängude kui majandusharu praeguseks riigis likvideerinud - kas, millal ja millisel kujul Ukrainas hasartmängud uuesti lubatakse, ei julge keegi kindlalt väita," ütles ta.

Lupandin leidis Olympicule ka kiidusõnu, märkides, et käive on stabiliseerunud. Ka konkurents hakkab vaikselt välja surema, mis võib Olympicu tulevikus suhteliselt domineerivasse rolli panna, lisas ta. Ka tunnustas Swedbanki analüütik, et Olympic tegeleb negatiivset rahavoogu tootvate operatsioonide sulgemisega.

Avila kinnitas, et kuni kasiinod teenivad positiivset rahavoogu, neid ei suleta. "Võimalik, et mõni väiksema efektiivsusega kasiino tuleb veel sulgeda," märkis ta.

Olympicu põhitegevuse käive püsis samal tasemel esimese kvartaliga ning kulud olid väiksemad. Sarnase trendi jätkumist ootame ka järgmisteks kvartaliteks.

OEG käive oli koos Ukraina operatsioonidega teises kvartalis 30,4 miljonit eurot, mis on vaid 0,3% LHV prognoosidest väiksem. Positiivselt mõjus kulude alandamine 8,6% võrra võrreldes esimese kvartaliga, meie ootused olid tagasihoidlikumad.

Ootame Olympicult edasist tulemuste paranemist, kuid selle aasta jooksul kasumisse jõudmist veel mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:10
Otsi:

Ava täpsem otsing