Nafta hind langustrendis

21. september 2009, 10:26

Toornafta hind langeb täna juba kolmandat
päeva järjest, spetsialistid näevad musta kulla odavnemise jätkumist.

Oktoobrikuise tarnetähtajaga naftalepingud on täna kukkunud juba 3,4 protsendi jagu 69,59 dollarile barrelist.

"Fundamentaalnäitajad ütlevad selgelt, et me peaksime allapoole liikuma," kommenteeris Commodity Broking Services'i juht Jonathan Barratt Bloombergile. "Ma arvan, et nafta hind võib kukkuda 65 dollarile barrelist," lisas ta.

Naftafutuurid on sel aastal majanduse taastumie lootuses ja nõrgema dollari taustal kallinenud 61%. Ralli võttis aga eelmisel nädalal hoo maha, kui USA bensiinivarud näitasid teist nädalat järjest suurenemist.

"Kui vaadata bensiinivarusid, siis need on viimase 18 aasta kõrgeimal tasemel," põhjendas Barratt oma visiooni.

Täna avaldatakse USA kui maailma suurima naftatarbija majanduse põhinäitajate indeks, mis peaks peegeldama riigi majanduse väljavaateid ka järgmiseks kolmeks kuni kuueks kuuks. Ökonomistid ootavad, et indeksi augustikuu number näitas edenemist. Eelmise kuu 25. päeval viimase kümne kuu tippu ehk 75 dollarile kerkinud nafta annab aga tagasi, kuna dollar on euro suhtes tugevnemas ja see vähendab investorite isu toorainete järele.

"Investorid jälgivad nüüd nafta turuspetsiifilisi fundamentaalnäitajaid ja küsivad enestelt, kas neist piisab, et praegusest hinnatasemest kõrgemale murda," sõnas Commodity Warrants Australia analüütik Toby Hassall.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2009, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing