Enn Tosso • 2. november 2009 kell 21:00

Uus Maa: hindadel on veel langusruumi

Ka BPE turuülevaate järgi tõotab hinnalangus jätkuda, praeguseks on hinnad Tallinna korteriturul 2005. aasta alguse tasemel.

Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevjuht Mika Sukcsdorff kirjutab ülevaates, et kolmas kvartal oli kinnisvaraturule eriline mitmel põhjusel. Esiteks tehti kolmandas kvartalis rohkem kinnisvaratehinguid kui teises kvartalis, mida pole juhtunud pärast 2005. aastat.

Teiseks tõusis Harjumaal keskmine ruutmeetrihind augustis võrreldes eelmise kuuga 3,7%, mida ei ole samuti lähiminevikus juhtunud. Ta möönis, et võrreldes eelmise aastaga on hinnad langenud 44%, kuid vahe vähenes nii augustis kui ka septembris. Kolmandaks, müügis olevate objektide arv jätkas langust, mis omakorda viib nõudlust ja pakkumist tasakaalupunktile lähemale. Ka on kinnisvaraturul jõuliselt tagasi välisinvestorid.

Pindi Kinnisvara koostatava uusarendusprojektide monitooringu järgi on viimastel kuudel esmamüükide arv taas suurenema hakanud - septembris tehti Tallinnas 65 uusarenduste esmamüüki. Seda on küll vähem kui selle aasta rekordkuus aprillis (88 tehingut), kuid oluliselt rohkem, kui suvekuude keskmine, milleks oli 48 esmamüüki ühes kuus.

Kui aprilli suurem tehingute arv oli selgelt tingitud märtsi suurest hinnalangetusest, siis praeguse tehinguaktiivsuse tõusu taga on peamiselt kasvanud ostuhuvi, sest märkimisväärset hinnalangetust tehingud ei näita.

Hetkel kuum