Valitsus tellis Anvar Samostilt Eesti-Läti koostöö analüüsi

Indrek Kald 13. november 2009, 13:52

Järgmisel suvel valmib Eesti ja Läti koostööd analüüsiv raport, mille Eesti-poolne koostaja on peaministri tellimusel uudisteagentuuri BNS juht Anvar Samost.

Raporti eesmärk on kaardistada kahe riigi koostöö potentsiaal ja eesmärgid. Raport aitab formuleerida riikidevahelisi koostöövõimalusi, eesmärke, väljakutseid ja kitsaskohti ajajärgul, kus Eestit ja Lätit seob suhetekeskkond Euroopa Liidus ja NATOs ning sarnased väljakutsed mitmetes eluvaldkondades, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

BNSi juht Anvar Samost ja Läti välisministeeriumi poliitikaplaneerimise büroo juhataja Andris Razans nimetati kahe riigi koostöö sõltumatuteks raportöörideks Eesti ja Läti peaministrite poolt.

Raportöörid kohtusid neljapäeval Riias ja leppisid kokku kahe riigi koostööd käsitleva dokumendi valmimises 2010. aasta juuniks.

Eestil on sarnane kogemus koostööst Soomega, kus 2008 juunis võtsid mõlema riigi valitsusjuhid vastu Tarkade Meeste raporti, mis sisaldas kokku 55 ettepanekut, soovitust ja ideed Eesti-Soome koostöös. Selle koostasid endine Soome suursaadik Eestis Jaakko Blomberg ja Põhjamaade investeerimispanga asepresident Gunnar Okk.

Soome ja Eesti koostöö võimaluste raport on teine omataoline. Esimese koostamise juures olid 2003. aastal suursaadik Jaak Jõerüüt ja Soome Panga ekspresident Esko Ollila.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. November 2009, 13:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing