Anne Oja • 23. november 2009 kell 21:00

Ansip kaitses infotunnis parteikaaslaste käitumist

Ansip pareeris süüdistuse väitega, et kuni Langi pole lekitamises süüdi mõistetud, pole ta milleski ka süüdi. Justiitsminister Rein Lang nimelt kustutas tänavu kevadel Schengeni viisaruumi mustast nimekirjast Eesti-vastaseid küberrünnakuid õigustanud Vene poliitiku Sergei Markovi ja pälvis sellega seoses üldsuse pahameele.

"Teie väited on paljasõnalised. Ei saa pidada sekkumiseks (kriminaalasja sõltumatusse - toim) seda, kui riigi poliitilist juhtkonda hoitakse kursis suurt poliitilist resonantsi tekitavate asjadega. See on hea riigijuhtimise tava," leidis Ansip.

14 riigikogu liiget päris aru Kristiina Ojulandi valimiskampaania kohta. Ansip ütles, et riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei kontrollisid Äripäevas avaldatud informatsiooni, kuid rikkumisi ei leidnud. "Kogu lugu on sisult tavaline eraõiguslik vaidlus, mitte ühtegi seadust rikutud ei ole," selgitas Ansip.

Ansipi hinnangul on Ojulandi valimiskampaania rahastamise puhul põhiline vaidlus teenuse ulatuse ja hinna üle ning see on eraõiguslik vaidlus. "On loomulik, et ei deklareerita kulutusi, mida ei tunnistata. Ses suhtes pean kõike õiguspäraseks," kordas peaminister.

"Mida tema (Ojuland - toim) oleks pidanud siis deklareerima? Võtame analoogia," rääkis Ansip. "Olen veendunud, et Edgar Savisaar pole maksnud sentigi kainestusmaja avamise kuludest, ometigi sai kainestusmaja avamisest tema valimissündmus. Üritustel, mis korraldatakse sünnipäevade või avalike üritustena, jääb poliitiku kohalviibimine ka edaspidi aktsepteeritud sündmuseks."

Ka Elering OÜ väljaost maksumaksja raha eest oli eile kriitika all. Ansip nentis, et kaalumisel oli kolm varianti: osade müük, Eesti Energia jagunemine ja aktsiakapitali vähendamine. "Osade müük oli kõige lihtsam ja kiirem variant," sõnas Ansip.

Rahvaliidu juht Karel Rüütli leidis, et maksumaksja raha süstimine Eesti Energiasse võib kaasa tuua turumanipulatsiooni ja keelatud riigiabi andmise süüdistuse.

Hetkel kuum