Signe Sillasoo • 26. november 2009 kell 21:00

Ettevaatust, jõulud!

Nii nagu kõigi tuttavate sünnipäevade meelespidamisega, mis mitu kuud varem unepealt peas on, kuid kipuvad õigel päeval paljudel meelest minema, nii sama suure üllatusena saabuvad igal aastal ka jõulud. Oktoobri alguses tundub esimene advent kalendri järgi üpris kaugel olevat. Täna märkmikusse vaadates, aga, oh imet, juba sel nädalal. See üllatus tabab enamasti muidugi kontoritöötajaid, sest kõik meelelahutusinimesed ja müügimehed on novembri lõpu ja detsembri kalendris juba õige varakult punaseks värvinud.

Igatahes tarbimispidu on juba tuure kogumas. Poed kulda, karda ja jõulumunakesi täis puugitud ning kultuurikava kuulsaid jõululaulutuurikesi pilgeni täis pikitud. Laulavad kõik, nii pop-, rokk-, folk- kui ka superstaarid.

Ei, ma ei ole jõulude vastane, küll aga on juba üsna ammu ära tüüdanud kohustuslikus korras kingikeste tegemine ja tuhandes versioonis ühtede ja samade laulukeste, jeesukeselugude ja muu jõuluime kuulamine-vaatamine.

Seega ootused algava advendiaja suhtes on suured. Loodan naiivselt, et ehk tulevad sel talvel jõulud mõnevõrra teisiti. Ilma võltskaunistusteta ja muu butafooriata. Algus on igatahes paljutõotav. Jõulujazz pakub mitmel kontserdil rütmikalt karget muusikat - midagi vanemast, midagi uuemast ajast, midagi Eestist, midagi Brasiiliast ja midagi sootuks kolmandast kohast ning mitte nii traditsioonilist. Kumu näitusesaalis saab aga tutvuda kõige kaasaegsega. Näitus nimega "POPkunst Forever" räägib enda eest.

Hetkel kuum