Presidendi palk 124 000 krooni?

Katariina Krjutškova 14. detsember 2009, 16:15

Riigikogu komisjonis oli tänasel arutelul inimesi, kelle arvates peaks president saama Euroopa parlamendi lihtliikme palka ehk 124 000 krooni, ütles sotsiaaldemokraadist põhikomisjoni liige Hannes Rumm.

Rumm lisas, et tema jaoks oli ligi 81 000-kroonine presidendi palk ülemine piir.

„Meie ühiskonna heaolu ei ole päris sellisel tasemel. Aga oli ka fraktsioon, kes ütles, et nad pole mitte mingil juhul nõus, kui palk langeb alla 5200 euro,“ lausus Rumm. Tema hinnangul oli mõistlik presidendi palka veidi tõsta, sest ajutiselt on riigipea teenistust vähendatud.

Sotsid tegid riigiteenistujate palgasüsteemi eelnõu muutmiseks ettepaneku, et presidendi palga võiks määrata kolm riigikoguvälist liiget sarnaselt Soomega. Komisjonis ei leidnud ettepanek heakskiitu.

„Aga Soome kogemus näitab seda, et kolmest liikmest koosnev komisjon, kes seal palka määrab, on õigustatud. Muidu oli neil ka nii, et riigikogu otsustas palga. Aga pärast seda on lõputu jama parlamendi liikmete palkade õigluse ja ebaõigluse üle lõppenud. Soome parlament ei pea peale seda tegelema oma palgaküsimustega, vaid hoopis mõjukamate teemadega,“ lausus Rumm.

Täna hääletati põhiseaduskomisjonis presidendi palgamääraks 5200 eurot ehk 81 362 krooni. Eelnõu kolmas lugemine on kolmapäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2009, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing