Kreeka ei suutnud investoreid veenda

Sirje Rank 16. detsember 2009, 12:03

Investorid ei leidnud Kreeka peaministri esmaspäevasest kõnest piisavalt kinnitust, et Kreeka suudab oma võlaprobleemidega toime tulla, mistõttu Kreeka ja euroala teiste nõrgemate riikide hädad on jätkuvalt üheks sel nädalal euro kurssi rõhuvaks teguriks.

Teisipäeval nõrgenes euro tasemele 1,4505 dollarit eurost, mis on madalaim tase selle aasta oktoobrist. Täna on euro kaubelnud dollari suhtes tasemel 1,4554 dollarit eurost.

Lisaks rõhuvad eurot turgudel kasvavad ootused, et USA keskpank võib hakata arvatust varem ja enne Euroopat oma intressimäärasid tõstma. Euroopas ringlevad aga kuuldused, et lisaks esmaspäeval ootamatult riigistatud Austria pangale võib veel teinegi pank sarnases hädas olla, kirjutas Wall Street Journal.

„Kreeka on ainult jäämäe tipp,“ ütles lehele Norbert Barthle, kes on Saksamaa Kristlike Demokraatide partei kõneisik eelarveküsimustes.

Kreeka riigi võlakirjade intressivahe Saksa riigi 10-aastate võlakirjadega kärises teisipäeval enam kui 2,5 protsendipunktile esmaspäevaselt kahe protsendipunkti suuruselt vahelt.

Esmaspäeva õhtul lubas Kreeka peaminister, et aastaks 2013 kärbib Kreeka oma tänavu juba ligi 13%le kerkiva eelarvedefitsiidi 3% piiresse. Kõnes oli aga vähe viiteid sellistele radikaalsetele kokkuhoiumeetmetele või palgakärbetele, mida kavandab oma tuleva aasta eelarves samuti hiigeldefitsiidiga maadlev Iirimaa.

Ent sellegi vähese vastu on Kreeka ametiühingud lubanud homme korraldada protestiks 24-tunnise streigi. Ka Kreeka opositsioon ei ole peaministrile oma toetust andnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. December 2009, 12:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing