Kohtutäiturid ja pankrotihaldurid valisid täna õhtupoolikul oma esimesel ühisel ameti- ja kutsekogu koosolekul kuueliikmelise eestseisuse, kes omakorda valib lähitulevikus kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja esimehe ning aseesimehe.
Kohtutäitureist valiti eestseisusesse Tallinna kohtutäitur Mati Kadak, Tartu kohtutäitur Oksana Kutšmei ja Viljandi kohtutäitur Janek Pool ning pankrotihaldurid lisasid eestseisuse koosseisu Andres Hermeti, Toomas Saarma ja Oliver Ennoki.
Kohtutäiturite täiskogu endise juhataja Mati Kadaku sõnul nimetab justiitsminister järgmisel nädalal eestseisusesse omapoolse isiku ning seitse eestseisuse liiget valivad koja esimehe ja aseesimehe.
Käesoleval aastal jõustus uus kohtutäituri seadus, millega loodi kohtutäituritele ja pankrotihalduritele ühine kutseorganisatsioon – kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Täna esimest korda kogunenud koda hakkab analoogiliselt notarite koja ja advokatuuriga seisma hea täituri ja halduri kutsetegevuse arendamise, prestiiži, liikmete koolitamise ja eetilise järelevalve eest, täpsustas justiitsministeerium oma pressiteates.
“Seni tegutsenud kohtutäiturite täiskogul ega pankrotihaldurite kojal pole olnud piisavat mõju oma liikmete huvide kaitsel ja kutse arengu tagamisel,“ ütles justiitsminister Rein Lang oma tänases ameti- ja kutsekogul peetud kõnes.
Langi sõnul on ühiskoja eesmärk sisuline: luua organisatsioon, mis aitab leida lahendusi kutsetöö probleemidele, ühtlustab praktikat, korraldab senisest tõhusamalt vara müüki, parandab infovahetust riiklike registritega, kaasab täiturid ja haldurid koos õigusloomesse, koolitab ja valvab.
„Praktikud nagu teie ei vaja koolitust täitemenetluse või pankrotimenetluse alustest, küll aga on vaja arutada praktilisi probleeme omavahel ja ka teiste huvirühmadega,“ rääkis Lang kõnetoolist ja lisas, et samavõrra oluline on, et koda hakkab tegelema järelevalvega ausa ja kohusetundliku ametipidamise üle.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Üldine järelevalve teostamine kohtutäiturite üle jääb jätkuvalt justiitsministeeriumile, kuid koja põhikirja, organite otsuste ja hea ametitava täitmise üle hakkab järelevalvet edaspidi teostama koja aukohus.
Justiitsministeeriumi järelevalve kohtutäituri ametitegevuse üle toimub nagu ka varasemalt korralise kontrolli, erakorralise kontrolli ja järelkontrollina ning lisaks isiku kaebuse või avalikkusest saadud teabe alusel.
Tõenäoliselt lisandub organisatsiooni arenedes nii õigus¬aktidega pandud ülesandeid kui ka ülesandeid, mille täitmist ootavad kojalt liikmed ise.
Näiteks peab Notarite Koda apostilli infosüsteemi, ühist arhiivihoidlat, korraldab ise notarite atesteerimist ja lõi oma vahekohtu. Advokatuur korraldab aga riigi õigusabi asjade jagamist advokaatidele ning kehtestab ise riigi õigusabi tasumäärad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!