Indrek Kald • 7. september 2010 kell 14:00

Ligi: ELi majanduspoliitikate ühtlustamise kava Eestile hea

Euroopa Liidu riikide majanduspoliitikate koordineerimise kava on Eestile hea, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

Jätkuna 6. septembril arutatud eelarve- ja majanduspoliitikate järelevalve korraldamise teemadele olid tänase ELi rahandusministrite kohtumise päevakorras Euroopa semestri rakendamise üksikasjad. Ministrid kiitsid heaks muudatused stabiilsus- ja kasvupakti käitumiskoodeksis, kus täpsustatakse stabiilsus- ja konvergentsiprogrammide ning rahvuslike reformiprogrammide esitamise uut ajakava, teavitamiskohustusi jms, mis on vajalikud Euroopa semestri käivitamiseks alates 2011. aastast.

"Euroopa semester on osa üldisemast ELi majanduspoliitikate koordineerimise kavast, mis on nüüd kindel ja rakendub järgmisel aastal. Protsess võimaldab riikidel paremini vältida eelarve puudujääki ja vähendada võlakoormust. Meie silmis on tegemist väga tervitatava sammuga Euroopa eelarvepoliitikas," kommenteeris Jürgen Ligi. Eesti siseriiklikele tegevustele see suuri muudatusi kaasa ei too, lisas ta.

Kohtumisel vahetati ka mõtteid finantssektori panustamise võimalustest finantskriiside korral. Laialdane toetus on ideele, et finantssektor tuleb kaasata finantskriiside tagajärgedega võitlemisse ning oluline on üheskoos välja töötada vastav süsteem, teatas rahandusministeerium.

Põhjalikum arutelu on kavas septembri lõpul toimuval ELi rahandusministrite mitteametlikul kohtumisel. Komisjoni poolt valmib sel teemal oktoobris aruanne, mis esitatakse ülemkogu kohtumisele.

Hetkel kuum