Sirje Rank • 19. jaanuar 2011 kell 11:19

Borg: Rootsi on tiigermajandus

Rootsi enesekindel rahandusminister Anders Borg tõstab taas Rootsi SKP prognoosi.

„Sügiseses eelarves toodud SKP prognoos näib olevat liiga pessimistlik. Paistab, et Rootsi SKP kasv kiirenes läinud aasta viimases kvartalis enam kui 6%-le,“ ütles Borg tänasel pressikonverentsil, vahendab Dagens Industri.

Tänavu kasvab Rootsi majandus Borgi prognoosi järgi vähemalt 4% sügisel prognoositud 3,7% asemel ning ilmselt tuleb üles poole korrigeerida ka 2012. aasta kasvuprognoosi, mis praegu visandab 3,4% suurust SKP kasvu.

„Rootsi on Euroopa tiigermajandus, kui tsiteerida seda, mida ütles mulle viimasel Euroopa rahandusministrite kohtumisel minu Ungari kolleeg,“ ütles Borg.

Riikide jaoks, mida seni tiigriks on kutsutud – Iirimaa, Balti riigid – on pidu paraku pisaratega lõppenud ja sellest annab Borg endale aru.

„See näitab, et tuleb ettevaatlik olla. Me peame kindlustama stabiilse rahanduse ning jätkama reformidega tööturul, et parandada majanduse kasvupotentsiaali,“ ütles Borg.

2014. aastaks kahaneb Rootsis tööpuudus valitsuse prognoosi järgi veidi vähem kui 6%-le.

„Me tahame aga läbi viia täiendavaid reforme, et see veelgi alaneks. Rootsil peab olema tööpuudus Euroopa üks madalamaid,“ ütles Borg.

Borg plaanib kergendada tööandjate maksukoormat, et stimuleerida tööpuuduse vähenemist eelkõige noorte ja sisserännanute hulgas. Samuti tahab Borg edaspidi enam panustada aktiivsetele tööturumeetmetele.

Hetkel kuum