Duell armastuse ja raha vahel

Liis Kängsepp 04. veebruar 2011, 00:00

"Suur osa kunstnikke pingutab raha nimel, et ühel päeval ainult oma loomingust ära elada," ütles Toomas Thetloff, üks kahest kunstnikust, kes jaanuaris-veebruaris ArtDepoos kunstivõistlust peab. Thetloffi vastaseks on tema hea sõber kunstnik Taavi Piibemann.

"Eestis on vähe neid kunstnikke, kes suudavad ainult kunstist elatuda ega pea kolmel erineval päevatööl käima," tunnistas Thetloff. "Kunstivõistlus on pragmaatiline ettevõtmine - võistleme suure armastusega, kuid raha pärast. Kunstnik võib oma tööd väga armastada, aga sellest hoolimata ei pruugi ta inimväärset elu elada. Armastust on palju, aga mida sellega peale hakata?"

Thetloff ja Piibemann näevad külastajaid potentsiaalsete klientidena, kellele pakutakse teed ning tutvustatakse oma töid. Seejuures püütakse välja selgitada, milline võiks olla kunstnike loomingu väljund külastajate kodudes või kontorites.

Kel huvi, võib kohe ka kunstiteose tellimuse sisse anda. Võistluse võidab kunstnik, kellel on 24. veebruariks kogutud rohkem punkte ehk kes on suutnud oma loominguga rohkem eurosid teenida.

ArtDepoost ümber nurga on võimalik hoopis rahas supelda. Nimelt saab galeriis Metropol (Vana-Kalamaja 46) 15. veebruarini Noolegrupi näitusel "Full of Love" sõna otseses mõttes purustatud Eesti kroonidesse sukelduda. Näituse autorite sõnul tehti rahasuplus niimoodi kõigile kättesaadavaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing