Aasia börsidel viimase üheksa 9 kuu nõrgim nädal

Raivo Sormunen 11. veebruar 2011, 10:43

Aasia börsid on täna liikumas kehvima nädalani alates maikuust, kuna eile rahva ees üles astunud Egiptuse president Hosni Mubarak ei andnud märke oma tagasiastumisest ning investorid on mures Hiina intressimäärade võimaliku järjekordse tõstmise pärast.

„Igaühele oli väikseks üllatuseks, et Mubarak ei andnud teada võimu üleandmise aega ning turud püüavad hinnata poliitilise allakäigu riski,“ märkis uudisteagentuurile Bloomberg BlackRock Investment Management fondivalitseja James Holt.

Nafta hind tõusis Mubaraki kõne peale 1,2%, milles riigijuht kordas, et soovib presidendina püsida kuni septembris toimuvate valimisteni.

„Viimased arengud Egiptuses on turgude arengutele negatiivne. Olukord Lähis- Ida turgudel ei ole positiivne. USA positiivsed makrouudised on tõmmanud regioonist raha välja. Investorid arvestavad samuti võimalike intressimäärade tõusuga, et olla kindel et inflatsioon püsiks Aasia riikide raamides,“ märkis UBS Wealth Management investeeringute strateeg Kelvin Tay.

MSCI Asia indeks on sel nädalal juba kukkunud 4,8%, mis on suurim langus pärast möödunud aasta maikuud.

Lisaks Egiptuses taas kasvanud pingetele on regiooni aktsiaturge alla vedanud Hiina keskpank, mis tõstis sel nädalal kolmandat korda pärast oktoobrikuu keskpaika baasintressimäärasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2011, 10:43
Otsi:

Ava täpsem otsing