Riik suunab teaduse kaasajastamisse 30 miljonit eurot

Indrek Kald 10. märts 2011, 11:40

Valitsus kinnitas täna haridus- ja teadusministeeriumi esitatud riikliku tähtsusega teadustaristu kaasajastamise investeeringute kava kogusummas 29,4 miljonit eurot (459,6 miljonit krooni).

Riigi kaasrahastamisel saab Euroopa Regionaalarengu Fondi toetust kokku 15 teadusobjekti.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas rõhutas teadusasutuste koostöövajadust. "Kui seni on Euroopa struktuurifondide raha kaasates mitu uut teadushoonet juba valmis ehitatud ja paljusid ehitatakse veel, siis nüüd on tarvis neisse ka kaasaegne aparatuur ja muu varustus sisse saada," sõnas ta.

Investeeringuotsuste eeltingimuseks oli tema kinnitusel seatud teaduskeskuste omavaheline koostöö. "Kõige suurem rõõm seda otsust langetades ongi selle üle, et ülikoolid ja muud teadusasutused on astunud esitatud tingimuste täitmiseks senisest suuremale koostööle ja et iga suurprojekti osalised on suutnud kokku leppida juhtiva asutuse nimetamises, seega liigume tihti mõttetult omavaheliselt konkureerimiselt suurema koostöö suunas," rääkis Lukas.

Taotlusvoor investeerimisettepanekute kogumiseks kuulutati välja 2. augustil 2010, ettepanekute esitamiseks oli aega kolm kuud. Laekus 15 investeerimisettepanekut, milles taotleti toetust kogusummas 75,3 miljonit eurot, kuid rahastada on võimalik vaid 29,4 miljoni euro ulatuses.

Investeerimisettepanekuid analüüsis ja ettepanekud investeeringute kava koostamiseks tegi haridus- ja teadusministri moodustatud töörühm, kuhu olid kaasatud rektorite nõukogu, SA Archimedes, teaduste akadeemia, teaduskompetentsi nõukogu ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Kõik toetust taotlenud projektid on kantud valitsuse poolt kinnitatud Eesti teaduse infrastruktuuride teekaardi nimekirja.

Investeeringute kava kinnitamine annab taotlejatele õiguse esitada vormikohased toetuse taotlused rakendusüksusele ning alustada projektide elluviimist. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 2. detsembril 2011.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. March 2011, 11:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing