Liis Kängsepp • 6. aprill 2011 kell 21:00

3D video teenus Eestis saadaval

Esimesena Eestis hakkas OÜ M Studio Grupp sel kevadel pakkuma 3D video teenust. Praegu reklaamib ettevõte eelkõige 3D pulmavideot, kuid jäädvustada saab muidki sündmusi.

"Minu nägemuses on 3D video nagu mobiiltelefon - kui varem kasutati mobiili ainult helistamiseks, siis nüüd saab näiteks käia internetis ja pildistada," sõnas OÜ M Studio Grupp projektijuht Mihkel Raag. "3D oli esialgu mõeldud ainult kinosaali, aga seda hakatakse üha enam kasutama ka mujal."

3D populaarsus kasvab. Mõte hakata pakkuma 3D video teenust tuli M Studio Grupi inimestel mujal maailmas toimuvaid trende vaadates. Raag toob välja, kuidas Inglismaal kantakse 3Ds üle jalgpallimänge ning see on tuntavalt tõstnud vaatajanumbreid. Samuti investeerivad 3Dsse paljud suured USA filmikompaniid.

"3D on olnud filmi päästerõngas," lausus Raag. "Mõtlesime proovida, et ehk on ka Eesti turul selle vastu huvi."

Ettevõtetest sai M Studio Grupi käest esimese video Tartus asuv Tasku keskus, kus märtsis toimus üritus Fashion Meets 3D, mille raames näidati Eestis esimest korda 3D lühifilmi. Alla viie minuti kestnud video läks sujuvalt üle juukse- ja moe-show'ks.

3D siiski veel kallis. Tasku turundusjuhi Kristel Tanniku sõnul jäid nad teenusega rahule, klipp tuli väga vahva ja rohkem seda kusagil näidata ei plaanita.

Kuigi 3D video tegemine pole just odav lõbu, usub Tannik, et hea idee korral võib juhtuda, et Tasku tellib 3D video veel teinekordki.

"Rolli mängib kindlasti idee," sõnas Tannik. "Veel mõni aasta tagasi poleks keegi ilmselt ette kujutanudki selliseid võimalusi, aga tehnika areneb iga päevaga."

Raagi sõnul tuleb 3D video peale mõeldes arvestada, et 3D kaameraga ei anna nii lihtsalt ringi liikuda kui tavalise kaameraga. Kui tavalise kaameraga saab filmida ka käigu pealt, siis 3D kaamera tuleb hea pildi saamiseks paigale fikseerida ja hiljem lihtsalt soovi korral teise kohta tõsta. Kui klient soovib, valmib 3D video sellises formaadis, et seda saab vaadata ka tavaekraanilt.

Hetkel kuum