Soome sattus ebaõnnestunud riikide edetabeli lõppu

25. juuni 2011, 17:16

Soome jõudis 177. ehk viimasele kohale Washingtoni "think-tanki" ehk mõttekoja Fund for Peace ja poliitilise ajakirja Foreign Policy avalikustatud ebaõnnestunumate riikide edetabelis.

Põhjala riigid olid headel positsioonidel, sest tagantpoolt järgnesid Soomele Norra, Rootsi, Šveits, Taani ning Uus-Meremaa. Skandinaavia riigid on olnud parimatel kohtadel ehk viimased kogu nimekirja koostamise ajaloo jooksul alates 2005. aastast. Kümne viimase hulka kuulusid tänavu ka Iirimaa, Luksemburg, Austria ja Kanada.

Esimestel kohtadel olid endiselt Aafrika riigid Somaalia (juba neljandat korda järjest esikohal), Tšaad ja Sudaan. Järgnesid Kongo Demokraatlik Vabariik, Haiti ja Zimbabwe. Edetabelit täiustavad veel Afganistan, Kesk-Aafrika Vabariik, Iraak ja Elevandiluurannik.

Eesti sai 140. koha nagu mullugi, Läti langes ühe koha võrra ja oli kohal 135 ning Baltimaade parimana jõudis Leedu kohale 149, parandades oma positsiooni kahe koha võrra. Venemaa oli nimekirjas 82. kohal.

Kõige rohkem parandas oma positsiooni Gruusia, mis langes "edetabelis" 10 kohta 47. kohale. Äkki Mart Laari tegutsemine Thbilisis nõustajana on kandnud vilja?

Maailmakaart ebaõnnestunumate riikide indeksi järgi: mida punasem, seda ebaõnnestunum ehk ebastabiilsem riik, ning mida rohelisem, seda õnnestunum ehk stabiilsem riik.

Indeksi koostamisel vaadati üle 12 parameetrit: sotsiaalseid, majanduslikke ja poliitilisi nagu näiteks turvaohtusid, põgenemist riigist, inimõiguste rikkumist jne.

Loe lisa: Wikipedia, Fund for Peace, Foreign Policy

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. June 2011, 22:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing