USA tööstustoodangu kasv on aeglustunud

Maarja-Liis Mitri 01. august 2011, 18:55

Täna avalikustatud andmete kohaselt oli USA tööstustoodangu kasv juulis nullilähedane, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

USA tööstustoodangu kasv oli juulis viimase kahe aasta madalaimal tasemel. Iga kuu alguses esitatava ISM-i (Institute of Supply Management) tööstustoodangu indeksi väärtus oli juulis 50,9, mis on näitaja madalaim tase 2009. aasta juulist alates. Juunis oli indeksi väärtuseks 55,3 punkti, kirjutab Reuters.  

Majandusteadlaste keskmine prognoos indeksi väärtusele oli 54,9. Tulemus alla 50 näitab juba toodangumahtude vähenemist.

ISM-i raport on kooskõlas eelmisel nädalal avaldatud USA SKP-näitajaga. Selle järgi kasvas USA majandus teises kvartalis vaid 1,3%, kuigi majandusteadlased olid ennustanud 1,9%-list kasvu, mis oli juba niigi väike. Samal ajal korrigeeriti ka esimese kvartali kasvunäitajat, mis langes varem raporteeritud 1,9%-lt 0,4-le, andes kokkuvõttes märku, et esimese poolaasta jooksul USA majanduses erilist kasvu ei toimunudki.

Pärast ISM-indeksi avalikustamist pöördusid USA aktsiaturud langusse, samal ajal kui võlakirjade hinnad tõusid. Dollar langes jeeni ja Šveitsi frangi suhtes, aga tugevnes euro suhtes.

Tänane uudis süvendas majandusteadlastes taas kahtlust, et varem aasta teise poolde prognoositud majanduse märkimisväärne elavnemine ei pruugi realiseeruda.

ISM-indeksi väärtus leitakse ettevõtete ostu- ja hankejuhtide küsitlemise teel, paludes neil mingis kuus võrrelda erinevaid majandusaktiivsuse indikaatoreid sellele eelnenud kuuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing