Anne Oja • 4. august 2011 kell 15:05

Hiina linn likvideerib koerad, mis elavad lemmikloomana

Guangdongi provintsi Jiangmeni piirkonna Pearl River Delta linna elanikud peavad 10.-25. augustil ära andma kõik oma lemmikloomana peetavad koerad, mis jagatakse seejärel laiali maapiirkondadesse.

Inimestel tuleb oma lemmikud vabatahtlikult ära anda, kirjutas China Daily. Linna võivad jääda vaid need koerad, mida kasutatakse omaniku vara valvamiseks.

Valvekoera pidamiseks peab hankima spetsiaalse loa, mida väljastatakse vaid neile, kel on ette väidata rohkem kui 5 mln jüaani (ligi 775 000 dollarit) eest kaupa mahutavad laod, elektrijaamad, naftahoidlad või muud rajatised. Elamisloa saanud valvekoeri tuleb hoida kinnistes aedikutes ja vaktsineerida.

Need konfiskeeritud lemmikud, millele uut omanikku ei leita, kavatsetakse China Daily andmetel magama panna. 26. augustil algavad reidid äraandmata koerte otsimiseks. Kinni püütakse seejuures ka kõik need koerad, mis haljasaladel ja parkides omapäi lippavad.

Linnavõimude sõnul kehtestatakse selline range koerapidamise keeld ökoloogilise keskkonna parandamiseks. Koeraomanikud leiavad, et linna meetmed on liialt karmid ning ebaõiglased.

Varem on koerte kodus pidamist piiranud Shanghai, Guanchou ja Chengdu.

Pekingis saab koera lemmikloomana pidada vaid väga jõukas inimene, kuna koeralt tuleb maksta linnakassasse maksu. Samas ei või Hiinas koeri ka omapead õue jooksma lasta, kuna koeraliha peetakse delikatessiks ning on üsna tõenäoline, et mõni naaber järelevalveta jäetud lemmiklooma lihtsalt nahka paneb.

Hetkel kuum