Kallo: Järvan võib kandideerida Eesti panga presidendiks

Alyona Stadnik 25. august 2011, 16:38

Eesti Panga nõukogu esimees Kalev Kallo sõnul on peaministri majandusnõunik Aare Järvani nimi Eesti Panga presidendi kandidaatide nimekirjast läbi jooksunud.

Kallo ei tahtnud öelda, kes on tema kandidaat Eesti Panga presidendiks.

„Ma oleks päris rumal, kui ma otse vastaks. Täna ei ole veel lõplikult öeldud, kes jääb või  ei jää. 6.septembril on meil nõukogu ja siis selgub, kes on välja tulnud, seega on mul oma eelistuse kujundamiseks palju aega,“ kommenteeris Kallo.

Ta lisas, et peaministri majandusnõunik Aare Järvan on ka kandidaatide nimekirjast läbi jooksunud. „See nimi lipsas nõukogu esimehe suust läbi. Ma ei ole täna kindel, kas ta on ka oma soovi selgelt avaldanud,“ lausus Kallo.

Ta märkis, et Järvanit ei esita ta enda kanditaadina ning ta ei ole ka tema poole pöördunud.
Lõplik nimekiri, kes soovivad kandideerida peaks selguma 6.septembriks.

Kallo on avalikkusele öelnud, et keskpanga presidendiks võiks sobida mõni oma ala spetsialist, kes on näiteks läinud rotatsiooni korras tööle Maailmapanka. Ta nimetas näitena Eesti Panga endise asepresidendi Andres Sutti nime.

Järgmisel nädalal lubas Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik esitada kandidaatide nimekirja. Nõukogu koosolek toimub 6.septembril, kus otsustatakse, kes on järgmine Eesti Panga president või tehakse kandidaatide nimekirja lühemaks. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2011, 16:38
Otsi:

Ava täpsem otsing