Anne Oja • 28. september 2011 kell 13:54

Vaja tegusid

Investorite kindlustunne taastub alles siis, kui ELi riigid saavutavad üksmeele ja kuulujutud asenduvad konkreetsete tegudega, kinnitas LHV Pank.

Jose Manuel Barroso sõnavõttu analüüsib LHV Panga analüütik Mikk Taras:

Barroso kõne puhul on oluline jälgida, milliste sammude puhul suudavad Euroopa Liidu liikmesriigid üksmeelele jõuda, sest praegu kujundavad eelarvepoliitikat jätkuvalt konkreetsed liikmesriigid. Sama kehtib ka finantstehingute maksustamise kohta, mille jõustumiseks peavad kõik liikmesriigid selle heaks kiitma.

Praeguse võlakriisi lahendamisel tasub tähelepanu pöörata eelkõige suuremate euroala liikmesriikide seisukohtadele. Siinkohal tundub, et liikmesriigid on tõepoolest jõudmas üksmeelele, et kriisi lahendamiseks on lõpuks vaja mingisugusel kujul ühiseid euroala võlakirju. Millisel kujul ja mis mahus ühiseid võlakirju väljastatakse, on aga jätkuvalt läbirääkimiste küsimus.

Sellel nädalal Euroopa finantsturgudel taastunud ostuhuvi näitab, et investoritele on spekuleeritavad sammud euroala ühise võlakirja suhtes meeltmööda. Positiivse poole pealt räägitakse ka Euroopa pankade rekapitaliseerimisest.

Samas taastub kindlustunne investorite seas lõplikult alles siis, kui kuulujuttude asemel nähakse reaalseid tegusid.

Hetkel kuum