Raivo Sormunen • 12. oktoober 2011 kell 8:32

Euroopa börsid Alcoa ja Slovakkia pärast miinuses

Euroopa börsid on alustanud tänast päeva langusega. Peamiseks põhjuseks on USA alumiiniumitootja Alcoa nõrgad tulemused ning mure Slovakkia pärast, mille parlament hääletas esimeses voorus maha Euroopa päästefondi EFSFi laiendamise.

EuroStoxx50 indeks alustas tänast päeva 0,77%se langusega, tasemel 2298,24 punkti. Iga tõusva aktsia kohta oli indeksis tervelt kümme langevat aktsiat.

"Ettevaatus on endiselt põhisõna. Kuid me ei saa ühest portsust majandustulemustest väga palju välja lugeda. Lisaks on endiselt ootus, et Slovakkia võtab õige pea (teises hääletamisvoorus – toim.) vastu Euroopa päästefondi EFSFi laiendamise," märkis Hargreaves Lansdowni aktsiaturgude analüütik Keith Bowman uudisteagentuurile Bloomberg.

"Areng Slovakkias meenutab veelkord, et Euroopa võlakriisi lahendamine ei ole lihtne. Me jälgime praegu ettevõtete majandustulemusi, et hinnata globaalse majanduslanguse mõju kasumlikkusele," märkis Samsung Asset Managementi fondivalitseja Han Sang Soo.

Täna öösel oma kolmanda kvartali tulemused avaldanud alumiiniumitootja Alcoa jäid märkimisväärselt alla analüütikute ootuste, mistõttu aktsia läks järelturul 4,6% langusse. Ettevõtte finantsjuhi Chuck McLane sõnul on mured võlakriisi pärast sundinud Euroopa kliente oma tellimusi vähendama. Kuid märgiti ka ära, et ka terve globaalne majanduskeskkond on pärast teist kvartalit muutunud nõrgemaks.

Aasia turgudel tõusis Hongkongi Hang Seng indeks 1,0% ning Shanghai Composite 2,5%. Samas Jaapani Nikkei 225 andis järele 0,2% ja Austraalia S&P/ASX 200 indeks 0,6%.

Hetkel kuum