Alcoa: kehva tulemuse taga on nõrk Euroopa majandus

Raivo Sormunen 12. oktoober 2011, 11:05

USA suurima alumiiniumitootja Alcoa kolmanda kvartali tulemus jäi kõvasti alla analüütikute ootusi, kuna nõudlus oma maailmas vähenemas ja metallide hinnad alanemas.

Alcoa tegevjuht Klaus Kleinfeld sõnul on usaldus globaalse majanduse taastumise osas kahanenud. Ta hoiatas nõrga majanduskeskkonna eest terve aasta lõikes ning seda eriti Euroopas.

"Mured võlakriisi pärast on sundinud Euroopa kliente oma tellimusi vähendama," märkis ka ettevõtte finantsjuht Chuck McLane Reutersi teatel.

Alumiiniumitootja kinnitusel on alates teisest kvartalist püsinud nõrk nõudlus metalli järele nii autotööstus, ehituses, tööstustoodete valmistajate kui ka pakendite tootjate hulgas. Nõudluse kasvu on näha vaid lennu- ja transpordisektoris.

Ehkki Alcoa kolmanda kvartali kasum tõusis aastataguselt 0,06 dollarilt 0,15 dollarini, jäi see alla nii teise kvartali tulemusele, kui ka kõvasti maha analüütikute keskmisest ootustest (0,22 dollarit aktsia kohta).

Alcoa käive kasvas aastatagusega võrreldes 21% ja ulatus 6,4 miljardi dollarini, kuid seegi jäi alla teise kvartali tulemusele, kuna metalli hind tegi kolmandas kvartalis läbi väga kiire 20%se languse.

Alcoa aktsia langes eile USAs järelturul 4,6%, tasemeni 9,83 dollarit ning on täna mõjunud negatiivselt ka Aasia börsidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2011, 11:05
Otsi:

Ava täpsem otsing