30. oktoober 2011 kell 11:17

Parts: minister ei juhi ettevõtet

Juhatus on töötanud hästi, aga Tallinna Sadam vajab kindlasti värskemat pilku, rääkis majandusminister Juhan Parts Tallinna Sadama juhtimise teemal.

"Tuleb korraldada avalik konkurss. Kui pole just mõjuvat põhjust seda mitte korraldada. Näiteks Raudtee puhul konkurssi polnud, kuna samal ajal  toimus eraldumine ja konkurssi polnud mõtet teha," kõneles Parts Tallinna Sadama juhatuse valimisest.

Partsi sõnul peab nõukogu välja kuulutama konkursi järgmiseks perioodiks juhatusele uue mandaadi saamiseks. Nõukogu peab saama valida eri strateegiate, eri nüansside vahel.

"Juhatus on töötanud hästi, aga Tallinna Sadam vajab kindlasti värskemat pilku. Ei saa välistada, et selle toovad olemasolevad juhid. Värske pilk ei peaks puudutama mitte ainult kasumi ja investeeringute poolt, vaid tuleks vaadata, kas on ka mingeid muid arengukohti, mida juhatus seni pole osanud silmas pidada. Hea, kui nõukogu suudab leida konsensuse," rääkis Parts.

"Minister ei juhi ettevõtet. Selleks on juhatus ja nõukogu. Parteilist valikut ettevõtte juhatusse - unustage ära! Kui me nii teeme läheme Läti või ma ei tea mis riigi teed veel. Nõukogu peab kaaluma koostöövõimet ministriga, kuid nõukogu peab suutma oma otsust kaitsta, selles on 8 täiskasvanut inimest," vastas Parts küsimusele, kas nõukogu tema arvamust ka küsib.

Parts tõi veel välja, et sadamate konkurents on tihe, kuue aastaga on tehtud investeeringuid, kuid tulemust pole päriselt saavutatud.

Äripäev kirjutas sel nädalal, et Tallinna Sadama juhatuse liikmete konkurss kütab valitsusliidus kirgi. Isamaa ja Res Publica Liit eesotsas majandusminister Juhan Partsiga soovib sadama juhtkonnas muutusi, Reformierakond eesotsas Tallinna Sadama nõukogu esimehe Neinar Seliga toetab praeguse juhatuse jätkamist. Nõukogu plaanib Tallinna Sadama juhatuse osas otsuse teha järgmisel reedel toimuval koosolekul.

Tõenäolisemaks peetakse varianti, et kahest juhatuse liikmest üks ehk reformierakondlane Allan Kiil vahetatakse välja IRLile ja viimase toetajatele sobilikuma inimese vastu. Sadama praegune juht Ain Kaljurand jätkab aga ettevõtte juhina.

 

Autor: Katri Soe-Surén, Silvia Kruusmaa

Hetkel kuum