31. oktoober 2011 kell 14:41

Hiina: Euroopa saab kriisist üle

Vaatamata üha enam levivale arvamusele, et Euroopa võlakriisi lõpp pole veel sugugi lähedal, teatas Hiina president Hu Jintao esmaspäevasel Austria-visiidil, et usub Euroopa võimesse oma majandusprobleemid ületada, kuid jättis mainimata, kas Peking aitab oma investeeringutega eurotsooni võlakriisi lahendada või mitte, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Vaatamata usule, et Euroopa majanduslik võimekus on võlakriisi üleelamiseks piisav, ei ole Hiina avaldanud soovi rohkem Euroopa valitsuste võlga osta. „Me jälgime hetke majandusarenguid suure tähelepanuga,” sõnas Hiina president, kinnitades samas oma usku eurotsooni majandusse.

Nädalavahetusel üritas EFSF-i president Klaus Regling keelitada Hiinat stabiilsusfondi investeerima, lubades võlakirju vajadusel isegi jüaanides müüa, kui Peking peaks seda soovima. Lisaks kirjutas pühapäeval  Hiina riiklik uudisteagentuur Xinhua, et vaatamata sellele et Peking teeb hädas sõbra aitamiseks kõik endastoleneva, ei tohiks Euroopa oodata, et Hiinast saab Euroopa võlakriisist päästja.

Hu Jintao viibib hetkel Euroopas, et võtta osa sel nädalal Prantsusmaal toimuvast G20 tippkohtumisest. 

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum