Urmas Sõõrumaa laiendab turvahaaret

Kadrin Karner 31. oktoober 2011, 10:48

Taas Eesti turvaturu tippu pürgiv Urmas Sõõrumaa piidleb pingsalt Pristise tegemisi, mis võib lõppeda sellega, et juba algaval nädalal võiks oodata teadet Sõõrumaa ärihaarde suurenemisest. Suurärimees ise jääb tagasihoidlikuks ning viitab Eesti vanasõnale, mis räägib suitsust ja tulest, kirjutas Delfi. 

Eesti turvaturul on juba mõnda aega räägitud sellest, et just Urmas Sõõrumaa oli ettevõtja, kes aitas Pristisel maksta Rein Kilgi Transcom Grupile ligikaudu 1,13 miljonit eurot pärast seda, kui Kaubandus-Tööstuskoja arbitraažikohus oli selle summa Pristiselt Kilgi kasuks välja nõudnud.

Pristise nõukogu esimees Indrek Sepp eitab justkui oleks Sõõrumaa mingil moel sekkunud Transcom Grupile arbitraažis välja mõistetud summa maksmisse. „Pristis tasus nimetatud summa ilma ühegi ettevõtja abita, kasutades selleks LHV panka. Pristisele Skorpioni omandamise lõplikuks hinnaks kujunes umbes viis miljonit eurot. Osa tehingust oli olemasolevate kohustuste üle võtmine, osa saneerimiseks tehtud ühekordsed kulud,“ ütleb Sepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2011, 10:48
Otsi:

Ava täpsem otsing