Sirje Rank • 18. november 2011 kell 11:08

Euroopa Keskpank viskas palli poliitikutele tagasi

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi, kes on kasvava surve all võlakriisi lahenduseks panga rahapress käiku lasta, heitis täna palli poliitikute poolele tagasi.

„Kuhu on jõutud ammu vastu võetud otsuste elluviimisega?“ küsis Draghi täna Frankfurdis peetud kõnes, viidates otsustele, mida euroala poliitikud on ridamisi toimunud kriisikohtumistel kriisi lahendamiseks vastu võtnud. „Kauem ei tohiks viivitada,“ tsiteeris Draghit agentuur Reuters.

Nimepidi tõi Draghi välja juba läinud aastal loodud euroala päästefondi EFSF, mille võimendamise ja laiendatud volituste käikulaskmisega pole ikka veel kuhugi jõutud.

„Juba neli kuud on möödas tippkohtumisest, mis otsustas EFSFi kogu garanteeritud mahus käiku lasta. Neli nädalat on möödas tippkohtumisest, mis leppis kokku fondi vahendeid neli-viis korda võimendada ning EFSFi kogu ulatuses käivitada, et kasutada kõiki selle instrumente efektiivselt euroala stabiilsuse kindlustamiseks.“

Selle asemel on kasvanud surve Euroopa Keskpangale, et pank võlakirjaturgudele jõulisemalt sekkuks.

Draghi rõhutas oma esinemises, et keskpanga peamine panus jätkusuutliku majanduskasvu ja finantssüsteemi stabiilsuse tagamiseks on hinnastabiilsuse tagamine.

Hetkel kuum