Anne Oja • 20. november 2011 kell 10:10

Sõerd peab Pandi eeliseks mõistust ja riskijulgust

Tallink Grupi edu on Enn Pandi terava mõistuse, kiiruse, julguse ja hea ärivaistu tulemus, leiab endine Tallinki hotelli juht ja tänane riigikogu liige Aivar Sõerd. 

Laupäeval, 19. novembril, täitus Enn Pandil täpselt 15 aastat Tallink Grupi juhina. Küsimusele, mis on Enn Pandi eduvõti, vastab Aivar Sõerd.

No kokkuvõttes on Enn tõsise haardega ärimees. Igaüks ei julge selliseid riske võtta, nagu tema on võtnud. Senine tulemus on näidanud, et need julged otsused on tegelikult märki tabanud. Igaüks selliseid kiireid ja julgeid otsuseid teha ei suuda. Kui läheme 15 aastat tagasi, siis Tallink Grupi eelkäija Hansatee alustas sügavast kahjumist ja vist ühe-kahe laevaga. Äripäev kirjutas iga nädal, et Hansatee läheb pankrotti. Tänaseks on Tallink Grupp loonud kõige moodsama reisilaevastiku Läänemerel ja olnud edukas ka maapealses äris nagu hotellinduses, taksonduses ja mujal. Tohutu töö igal juhul, mida annab järgi teha! Kui Tallink Gruppi millegagi võrrelda, siis ehk Balti Laevaremonditehasega, aga sellist mastaapset arengut, mis tipnes Silja ostuga, mujal siiski ei ole. See on Pandi terava mõistuse, kiire ja julge otsustamise ning hea ärivaistu tulemus.

Hetkel kuum