S&P hoiatab Jaapanit turgude "tähelepanu" eest

Sirje Rank 24. november 2011, 11:46

Reitinguagentuur S&P hoiatas, et Jaapani rahanduse seis on järjest kehvem, mis võib kaasa tuua riigi AA-reitingu alandamise.

"Jaapani finantsolukord muutub iga sekundi ja päevaga järjest hullemaks,“ ütles S&P riigireitingute direktor Singapuris Takahira Ogawa. Küsimusele, kas see tähendab terendavat reitingukärbet, vastas Ogawa, et nii võib öelda küll. Kuid kohe täna see ei toimu, vahendas Bloomberg.

Jaapani reiting on S&P juures negatiivse väljavaatega juba tänavu aprillist.

Samal ajal hoiatas Rahvusvaheline Valuutafond värskelt Jaapani kohta valminud ülevaates, et intressimäärade tõus võib Jaapani suure võlakoorma muuta riigi jaoks kiiresti üle jõu käivaks. Isegi Saksamaal on juba raskusi turgudelt laenu saamisega.

Jaapanil on ebareaalne arvata, et riik suudab teisi riike tabanud võlaprobleemidest pääseda, kui valitsus riigi rahandust kontrolli alla ei saa, ütles Ogawa.

„Sündmused Euroopas näitavad, et kui mingil hetkel turgude usaldus kaob, halveneb olukord edasi juba väga kiiresti,“ ütles Ogawa. „Poliitikutel tuleb tegutseda teadmisega, et aeg hakkab otsa saama.“

Ogawa sõnul vajab Jaapan kompleksset plaani võla kontrolli all hoidmiseks, mis tuleva aasta märtsiks ületab valitsuse prognoosi järgi ühe kvadriljoni jeeni (13 triljoni dollari) piiri.

Jaapani kümneaastase tähtajaga võlakirjade tootlus kerkis täna 0,98%-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 11:46
Otsi:

Ava täpsem otsing