30. november 2011 kell 9:25

10 päeva euro päästmiseks

Euroopal seisab ees kriitilise tähtsusega kümme päeva, mil peab tugevdama päästefondi. Ilmselt tuleb finantskatastroofi vältimiseks pöörduda ka IMFi.

"Me siseneme nüüd kriitilisse kümne päeva perioodi, et lõpuni viia Euroopa Liidu vastus sellele kriisile," ütles Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvolinik Olli Rehn, vahendab Reuters.

Eile kohtunud eurotsooni rahandusministrid leppisid detailsetes plaanides kokku tugevdamaks Euroopa Finantstabiilsus Fondi, kuid nad ei osanud vastust anda kui palju olukorda parandati, sest turuolukord järjest halveneb ja ilmselt tuleb pöörduda IMFi poole.

Tänagi on Itaalia ja Hispaania võlakirjade tootlused jätkanud tõusu jätkusuutmatute tasemete suunas, kuna turud spekuleerivad, et fond ei ole endiselt piisav olukorra parandamiseks.

"Tuleb meeles pidada, et EFSF on juba väga suurtes kogustes raha laenamas, oli hädas viimasel oksjonil raha kogumisega ja tema enda reiting satub surve alla, kui Prantsusmaa reitingut peaks alandatama," ütles uudiskirjas Rabobank enda klientidele.

"See paneb lihtsalt küsimärgi alla EFSFiga seotud plaanid. Tegu on lahendustega eilsetele probleemidele ja turg lihtsalt liigub edasi," kirjutas Rabobank.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum