Moody's langetas EMT ja Elioni omaniku väljavaadet

Fredy-Edwin Esse, California 28. detsember 2011, 16:37

Moody's Investors Service teatas täna, et alandas 2009. aastal Eesti Telekomi ära ostnud TelisaSonera krediidireitingu väljavaadet.

TeliaSonera A3-taseme krediidireitingu väljavaade on reitinguagentuuri sõnul nüüd stabiilse asemel negatiivne, teatas firma pressiteates.

Agentuuri sõnul sundis TeliaSonera väljavaadet alandama fakt, et firma ostab Kazakhtelecomilt 49% osaluse mobiiltelefonioperaatoris Kcell 10,5 miljardi Rootsi krooni eest.

Sellele lisaks lubas TeliaSonera müüa tuleval aastal Kcelli IPO korral 25% aktsiatest. Varasemalt omas firma Kcellis 30% osalust. Pärast IPOt peaks TeliaSonera osaluseks Kcellis jääma umbes 62%.

Moody'se sõnul suurendab ost TeliaSonera 66 miljardi Rootsi krooni suurust võlga umbes 16% võrra ja ost ei suurenda ettevõtte konsolideeritud EBITDA numbrit, kuna Kcell on juba täielikult konsolideeritud TeliaSonera arvetel.

Moody'se hinnangul on ost kooskõlas firma strateegiaga suurendada oma osalust peamistes ärides ja Kcell on hea vara, kuna firma on 10 miljoni kliendiga Kasahstani turuliider ja näitab väga tugevat EBITDA marginaale.

Sellele vaatamata suurendab ost Moody'se sõnul äririski, mis on oluliselt suurem võrreldes firma küpsemate äridega Põhjamaades.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. December 2011, 16:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing