Virge Haavasalu • 17. jaanuar 2012 kell 12:19

Eesti investorid end ei paljasta

Ukrainasse ehitavad 30 miljonit eurot maksva elektrijaama Eesti ärimehed, ent kes need täpsemalt on, ei ole teada.

“Meil on kokkulepe firmadega, et me praegu ei avalikusta neid asju. See on nende firmade ärihuvides,” põhjendas Palts. Ta ei osanud arvata, mida võiksid antud firmad karta. Pigem arvas ta vastupidist, et see on loomulik, et projektis osalevad firmad ei soovi praegu midagi avalikustada. Millal nad võiks oma nimed avalikustada, ei osanud Palts öelda.

Palts tõrjus kahtlust, et tema võiks olla elektrijaama ehituse taga. “Ma ei ole öelnud, et ma kavatsen ehitada,” lausus ta telefonis. “Praegu sellist kavatsust otseselt ei ole,” vastas Palts ka küsimusele, kas ta võiks olla projektis investor või muul viisil osaleda. Samas ei välistanud ta, et see ei võiks muutuda, märkides: “Kõik asjad võivad juhtuda.” Palts toonitas, et käis Ukrainas vaid esindamas Eesti firmasid, kohtudes vastavate ametnikega.

Viimasele küsimusele, kuidas tal muidu Ukrainas läheb, vastas selles piirkonnas kõvasti kinnisvarasse investeerinud ärimees: “Pole viga, käin vahetevahel. Kõik on alles, oleks võinud hullemini minna.” 

Mullu sügisel kirjutas Eesti Ekspress sellest, kuidas Palts on Ukraina maalilistesse kinnisvarapiirkondadesse investeerides palju raha kaotanud ja otsib oma kuurordiarenduse päästmiseks raha. 

Hetkel kuum